Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adi76

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
rezolvat astazi cu testerul la maiandrei, care, cred ca nu mai este nevoie sa precizez, este un baiat deosebit si tin sa-i multumesc pe aceasta cale.Verificat absolut tot, injectoare, pompa injectie, turbo si restul. Rezultatul a fost bun, toate sunt in parametrii normali. Tija nu mai tcane , deci are monente cand o apuca, de 2 zile nici un zgomot. O sa incerc sa ajung la reconditionari sa se uite la nitul de la tija din partea de jos sa-mi zica daca are vreo problema. In rest m-am linistit Smile
  • WHH
  • **
  • 54 mesaje
  • din 06 Feb 2008
  • Astra 2002 z20let
  • Bucuresti
  • WHH

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ai grija peste ce meserias dai. Daca zgomotul nu e mare, eu zic sa o lasi asa. Banuiesc ca ti-a explicat si maiandrei ca tija aia regleaza presiunea si nu se regleaza ochiometric, ci cu un tester, tester pe care multi il au, putini stiu sa-l foloseasca.
  • adi76

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dap, stiu despre ce este vorba, problema nu e de reglare a tijei, nu cred ca este necesar sa umblu la reglaj, doar la prinderea ei in nit, deci nu afecteaza lungimea acesteia sau alt reglaj
  • 44amo

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
buna ziua! am o astra H, 2007, z17dth, problema mea este ca in urma unei tamponari am observat ca tija wastegate a fost atinsa si impinsa pana in carcasa turbinei. (nu se mai putea misca). mecanicii de la opel au spus ca nu are nimic si au incercat sa o indrepte cu tot felu de surubelnite etc. nu stiu in ce masura poate afecta acest lucru turbina, motoru etc.
  • catalin.costea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Îmi poți spune cum ai rezolvat pana la urma problema cu tija? Mersi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR