Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Salut,am si eu o problema cu ambreiajul si anume cand bag in mansalier [caraie],in rest cand bag in viteze nu am probleme.Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sa stiu din ce cauza face asa.Va multumesc
Skip ads

  • mircea hau

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ce masina si ce fel de ambreiaj are/
se strange ambreiajul in astfel de situatii
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
opel astra caravan 1,7 dtl din 2000,dar cand bag in viteza nu caraie doar in mansalier
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Asa caraie si a lu` taicamiu , din cate stiu eu nu este sincronizata treapta si daia caraie ! e cam generala la cam toate masinile !

Am de la munca un Fiat Albea nou si caraie de zici ca nici nu calc ambreiajul , asta e mai rade si lumea de mine pe strada " ca nu stiu sa bag in viteza " Smile
Skip ads

  • 23dan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2007

  • Mesaj Privat
fnf bogdan fnf a scris:Asa caraie si a lu` taicamiu , din cate stiu eu nu este sincronizata treapta si daia caraie ! e cam generala la cam toate masinile !

Am de la munca un Fiat Albea nou si caraie de zici ca nici nu calc ambreiajul , asta e mai rade si lumea de mine pe strada " ca nu stiu sa bag in viteza " Smile

cand ridici de inel,la-o 2-3 secunde si dupa aia baga in viteza,marsarier,si ai sa vezi ca nu m-ai caraie,asa am pateam si eu
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
mersi mult DAN asa o sa fac
  • Danutza_2007

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
antone mihai a scris:opel astra caravan 1,7 dtl din 2000,dar cand bag in viteza nu caraie doar in mansalier

Mihai, eu am o Astra H si exact asa caraia si la mine, pana cand mi-a zis un coleg, sa tin cateva secunde dupa ce apas bila si apoi sa bag marsalier si nu mi-a mai carait niciodata.
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Da Danuta asa am facut si eu acum si nu mai caraie,mersi mult.
  • Andrei Mihaltan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1995 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2008

  • Mesaj Privat
23dan a scris:
fnf bogdan fnf a scris:Asa caraie si a lu` taicamiu , din cate stiu eu nu este sincronizata treapta si daia caraie ! e cam generala la cam toate masinile !

Am de la munca un Fiat Albea nou si caraie de zici ca nici nu calc ambreiajul , asta e mai rade si lumea de mine pe strada " ca nu stiu sa bag in viteza " Smile

cand ridici de inel,la-o 2-3 secunde si dupa aia baga in viteza,marsarier,si ai sa vezi ca nu m-ai caraie,asa am pateam si eu


Salut,
Si eu am aceasi problema si anume cand bag in mansalier caraie, in rest cand bag in viteze nu am probleme. Vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sa stiu din ce cauza face asa. Masina este Opel Vectra A, iar marsalierul este in stanga sus. O sa incerc si eu cand plec de la munca faza cu tinutul inelului 2-3 secunde sa vad daca se potriveste si la mine la modelul masinii.

Va multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR