Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca Opel/Vauxhall sunt caramelizate ce rost mai are parerea dumneavoastra este clar ca urati marca emblematica a forumului nostru, am scris in limba romana,cat despre Opel daca as avea bani suficienti de multi,as cumpara uzina cu tot cu personal si in plus de asta, as mai angaja si persoanele cu real interes pentru Opel de pe acest forum.
Skip ads

  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
supervizor a scris:Pai daca Opel/Vauxhall sunt caramelizate ce rost mai are parerea dumneavoastra este clar ca urati marca emblematica a forumului nostru, am scris in limba romana,cat despre Opel daca as avea bani suficienti de multi,as cumpara uzina cu tot cu personal si in plus de asta, as mai angaja si persoanele cu real interes pentru Opel de pe acest forum.


Ce rost mai are sa investesti intr-o marca fara viitor? Raspunsul il poti vedea in prezent prin decizia oamenilor care cumpara alta marca in detrimentul Opel.Lumea nu mai vrea masini inferiore calitativ ca Opel. Iar depre cei "real interes pentru Opel" ma tem ca vei fii tare dezamagit . Aici se gasesc o multime de "cunoscatori" care habar nu au pe ce lume traiesc, mai posteaza cate o opinie la o bericica in parc, asa ca la intalnirea pensionarilor din parc. RIP OPEL!

Ps. Iti recomand sa te reorientezi catre o alta marca ca MB,BMW,VW.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Vorbi unul din strafundurile patriei.
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:Vorbi unul din strafundurile patriei.


Da, ai dreptate, unul din strfundurile patriei care are 2 capuri. Unul mare si unu mic,de jos. Tu cate ai?
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
PEMEX a scris:
tonytm a scris:Vorbi unul din strafundurile patriei.


Da, ai dreptate, unul din strfundurile patriei care are 2 capuri. Unul mare si unu mic,de jos. Tu cate ai?


2 capuri. Dar capete, ai macar vreunul?
  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:
PEMEX a scris:
tonytm a scris:Vorbi unul din strafundurile patriei.


Da, ai dreptate, unul din strfundurile patriei care are 2 capuri. Unul mare si unu mic,de jos. Tu cate ai?


2 capuri. Dar capete, ai macar vreunul?


Daca eram ca tine brontozaur poate aveam capete.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:
PEMEX a scris:
tonytm a scris:Vorbi unul din strafundurile patriei.


Da, ai dreptate, unul din strfundurile patriei care are 2 capuri. Unul mare si unu mic,de jos. Tu cate ai?


2 capuri. Dar capete, ai macar vreunul?


Normal ca are, altfel l-ar ploua in gat si ar fi pacat Laughing
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
CAP, capuri, s.n. Parte de uscat care înainteazã în mare; promontoriu. – Din fr. cap.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de valeriu, 11 Feb 2003 |

CAP, (I, III) capete, s.n., (II) capi, s.m. I. S.n. 1. Extremitatea superioarã a corpului omenesc sau cea anterioarã a animalelor, unde se aflã creierul, principalele organe de simþ ºi orificiul bucal.

De acum nu mai postez fiindca omul e plecat tare. Explicatia cu cetele/capurile am mai postat-o si in celalat topic in care isi arata "cunostintele".
Skip ads

  • PEMEX

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Botosani
  • Masina: GT 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:CAP, capuri, s.n. Parte de uscat care înainteazã în mare; promontoriu. – Din fr. cap.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de valeriu, 11 Feb 2003 |

CAP, (I, III) capete, s.n., (II) capi, s.m. I. S.n. 1. Extremitatea superioarã a corpului omenesc sau cea anterioarã a animalelor, unde se aflã creierul, principalele organe de simþ ºi orificiul bucal.

De acum nu mai postez fiindca omul e plecat tare. Explicatia cu cetele/capurile am mai postat-o si in celalat topic in care isi arata "cunostintele".


Cred ca esti poponar indata ce ma tot presezi cu conostintele tale. Imi pare rau, dar foruml gay pe care il cauti e dupa colt.
  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Sarmaaaaaaaaaa! (cablu,fir de inalta tensiune CFR)
  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Fratilor...cum l-ati suportat pe asta pana acum?...suspendat temporar?...cred ca merita ce e mai rau BAN
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Suspendarea a fost temporara pina cind se facea sedinta moderatori-admin. Acum noi nu putem decit suspendari temporare si ca sa nu il deranjam pe admin (definitive numai el poate) in cazurile grave aplicam 666 sau 999zile. In urma discutiilor Admin a schimbat cartonasul galben cu rosu. Motivele ar fi jigniri repetate inclusiv la adresa forumului.
Skip ads

  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Opelurile ce le avem is marca GM,al meu e in Germania facut..deci..nu cred ca..daca rusii au preluat va fi nasol..plus ca asta nu ma va face sa vand masina sau sa cumpar altceva..iar forumul va fi la fel..o comunitate...deci..unde-i schimbarea?
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Trebusoara revine in actualitate:

"Magna a mai facut un pas pentru preluarea Opel.
Magna si banca partenera Sberbank au ajuns la un acord cu conducerea grupului General Motors (GM), pentru preluarea unei participatii de 55% in cadrul diviziei europene Opel, a declarat directorul executiv Magna, Siegfried Wolf, citat de Reuters.
Directorii grupului canadian Magna si ai GM trebuie sa aprobe acordul inainte ca societatea fiduciara ce controleaza formal o participatie de 65% din Opel sa isi dea acordul final, a mai spus Wolf.
Acordul dintre Magna si GM, ce vine dupa mai multe saptamini de negocieri dificile, nu inseamna neaparat ca ofertantul RHJ International a iesit din cursa pentru Opel.
Principalul negociator din partea GM, John Smith, a declarat ca holdingul belgian a ajuns deja la un acord cu GM, cu privire la Opel. Cu toate acestea, sustinerea imensa de care beneficiaza Magna in Germania din partea cancelarului Angela Merkel sugereaza ca Opel va semna probabil un acord numai cu producatorul canadian de piese auto si cu banca ruseasca Sberbank".(sursa:Ziarul de Iasi-14.08.209)
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca s-a ajuns la final:

General Motors (GM) a convenit vânzarea a 55% din acþiunile Opel cãtre un consorþiu condus de grupul canadian Magna ºi doi parteneri din Rusia, dupã câteva luni de negocieri dure mediate de guvernul german.


Sursa
  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ultimele noutati:

http://www.9am.ro/stiri-rev...a-falimentul.html
  • adi.mitrea

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2006

  • Mesaj Privat
GM s-a hotarat, NU mai vinde Opel.

http://www.0-100.ro/2009/11...sa-pastreze-opel/

Telenovela asta a durat enorm de mult....
  • adydelabv

  • Mesaje scrise: 804
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
e bine ca a ramas asa

parea mea


numai bine
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
adydelabv a scris:e bine ca a ramas asa

parea mea

Si eu sunt de aceiasi parere cu tine.
Daca va contiuna cu tractiunea 4x4 eu zic ca viitorul va arata foarte bine pentru Opel,mai ales pentru OPC-uri.
  • Pitbull

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Chinezii ãºtia sunt ca xeroxul Very Happy ... personal nu mã afecteazã, dar nu mi-ar plãcea cã Opelul sã fie deþinut de chinezi.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR