Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
La Autovegas cred ca ati vorbit cu tiganu ala ascutit la fata care-si spune ''sef''. Eu am luat de la ei o conducta de AC si nu a vrut deloc sa o lase sub 100 de lei. Dupa ce m-am hotarat sa iau si niste jante de Astra pe care mi-a cerut 800 de lei, a mai redus pretul la conducta si am dat 750 de lei per total. Deci mai bine mergeti la Cristi la Podari unde preturile sunt la jumatate si baietii de nota 10.
Skip ads

  • FlorentinPavel

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ce va sfatuiesc eu: nu va lasati pacaliti ca se potriveste la voi sau se poate modifica nu stiu ce piesa. E o tactica deja generalizata la dezmembratori, la ei se rezolva orice, iar dupa o vreme iesiti in paguba. Multi vand piese de Astra F si declara ca sunt de G, zapacesc lumea... Au piese de Omega si spun ca se potrivesc la Vectra c, pompe de benzina etc. Unii sunt pe fata, au preturi mari si taie macaroana, altii sunt mai vicleni si inseala.
  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Smile)))..astia sunt aia' care mi-au cerut 20lei pe un capac de roti de vaux..Very Happy..pana la urma am luat ca nu mai gaseam in alata parte..ce-i drept, ultima data erau peste tot la 10 ron...stiti ca am tot cautat un proiector de mult timp, am ajuns si la ei..cereau 120ron cu tot cu oranment..le-am zis ca 130 e in magazin nou..si atunci pasarica: " "domn'e , asta al nostru e original opel, nu ca in magazin de nush' ce fel de firme...".........Smile)..drace, e doar un proiector nu o pompa de injectie sa-mi fac probleme..nu am mai luat..dar am ramas cu impresia ca astia traiesc in padure..(ce-i drept sunt bagati la mama drak' de abia i-am gasit)...
..............
la podari sunt baieti de nota 10 la cum se poarta, pacat ca au piese de modele mai vechi..ex vectra 95'97, nu mai noi..
vreti ceva mai bun, pe brestei am vazut ca aduc masini cu putini km, sau la iesire din cra spre malu' mare..un parculetz cu 10-15 masini de dezmembrat..opel in genere..e mai nou..
bafta..
  • FlorentinPavel

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2009

  • Mesaj Privat
1.Alta tactica la diversi dezmembratori: intrebi de oglinda si ti se spune pretul de interioara, 30 lei, te duci acolo si spui ca vrei ext., dar ti se spune pretul de manuala, 60 de lei, insa vrei electrica si abia atunci afli pretul care nu prea mai e foarte mic, insa daca tot ai facut drumul cumperi, nu mai umbli nu stiu unde. Functioneaza de minune...

2.Am vazut cu ochii mei la un pom laudat cum incercau sa ajusteze compresor AC la 50 euro cu fulie trapezoidala pe o Zafira care are fulie canelata si altfel conductele, altfel mufele, dar ei incercau si omul accepta, ca era pret bun. Nu ma refer neaparat la dezmembratorii anuntati pe aici.
Skip ads

  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am fost si eu de curand la dezmembrari si am ramas profund dezamagit
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Am fost si eu de curand la dezmembrari si am ramas profund dezamagit
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
daca poate cineva din Dolj sa-mi dea niste nr de la dezmembrari..Multumesc.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
0763755018- Cristi podari si mai este un sediu de dezmembrari la iesire din craiova spre podari langa fostul petrom da nu stiu nr. baiatului ca am uitat sa il salvez. Sad Sper sa nu se considere reclama ci doar o recomandare!
Skip ads

  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
multumesc
  • FlorentinPavel

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu va duceti cu sacul la pomul laudat.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
FlorentinPavel a scris:Nu va duceti cu sacul la pomul laudat.

tare asta, pai acolo trebe sa te duci sa iti desfaci piesele singur aruncate pe 1hectar de namol, e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan Laughing
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:
FlorentinPavel a scris:Nu va duceti cu sacul la pomul laudat.

tare asta, pai acolo trebe sa te duci sa iti desfaci piesele singur aruncate pe 1hectar de namol, e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan Laughing

Hai sa nu exageram... Eu nu mi-am desfacut niciodata singur o piesa. Am dat 10 RON baiatului de acolo si a desfacut un compresor de AC pe care l-am cumparat cu 250 RON. La alti ''smecherasi'' din Craiova care il si demonteaza il cumperi cu 400 RON sau probabil cu 500 de la Autovegas.
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
si a mers? Smile
  • aurelio1

  • Mesaje scrise: 344
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1996 X1,8XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Bineinteles! Daca se intampla sa nu mearga , mi-l schimba cu altul.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
esti norocos:), lasand gluma: drum infect pt acces, masini imprastiate in toate partile prin buruieni, piese de interior(plastice, scaune) compromise, omul nu are nici o logica este ca un cimitir de masini acolo
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
de acord cu claudiu
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
O singura data am fost la Podari ca imi trebuia urgent un geam lateral(era iarna si imi sparsesera masina). Locul e jalnic, haos total iar atitudinea angajatilor sub orice critica.
  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
de acord si cu daniel Smile)
sa nu mai vorbim de drumul aproape impracticabil
sa nu mai vorbim (cum a zis si daniel) de atitudinea angajatilor, sunasem dinainte sa cumpar un buton pentru bord si o sanie pt casetofon...si mi s-a spus sa ma duc ca nu este nici o problema...ca ma rezolva...si surpriza...am fost degeaba(ce am rezolvat? benzina si nervi consumati degeaba)
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
As avea si eu nevoie de o informatie, am cumparat niste piese de la dezmembrari din Craiova, si cum nu conduceam eu nu am fost atent la drum, asa ca acum si sa ma bati si tot nu as sti sa ajung acolo, venind dinspre bals la un momentdat am facut dreapta cred ca pe centura de nord a Craiovei si mai departe s-a taiat filmul ca eram ocupat cu un snake pe telefon Very Happy .

Ce stiu: Locatia se afla pe un drum national (cred), sunt plute din alea mari si pe stanga si pe dreapta, chiar la poarta respectivului sunt doua plute mari printre care intri cu masina ca sa ajungi in spatele curtii unde tine alte masini (deoarece curtea e plina de piese), masinile sunt tinute pe noroi/iarba, are un gard de lemn negru (cred ca e dat cu ulei ars)
Pe baiatul ce demonteaza piesele in cheama Florica iar pe patron ca sa zic asa Marius
Acum 3-4 ani dezmembrau la greu masini din gama Daewoo (cielo, matiz), acum mai au doar cateva.

Am nevoie de un nr de tel sau locatia unde se afla.
Multumesc pe aceasta cele colegilor clubopel din craiova care isi vor da cu parerea in legatura cu locatia.

P.S. sa nu radeti de harta


  • Steffano

  • Mesaje scrise: 1,190
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2010

  • Mesaj Privat
daca zici ca ai facut dreapta cand veneai de la bals...probabil este vorba despre dezmembrarile de la isalnita Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR