Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
am discutat pe messenger cu opel_autovegas din craiova am dorit niste piese din dezmembrari . am cazut de acord cu el fara sa ma tocmesc la pretul de 950 lei . am mers la parcul lor din craiova pierzand o zi pe drum si ca sa nu mai vorbim de nervi si carburant pentru masina .am ajuns la ei cand am solicitat piesele tipul de acolo ( am aflat mai tarziu ca era seful de sectie) mi-a pretins suma de 1400 lei ,normal ca am plecat acasa cu coada intre picioare . am cerut explicatii pe messenger ca nu aveam telefonul tipului .explicatii nu prea a stiut sa-mi dea. ori nu-l duce mintea , ori nu stie ce e cu el pe acolo ,ori se fura intre ei . Eu va sfatuiesc sa va feriti de ei , foarte gretosi si nervosi daca mai stateam pe acolo cred ca ne luau si la poceala ca prea se uitau la noi ca la caru mare . daca sefu al mare de la autovegas va afla de postul meu sper ca va face o sedinta cu angajatii care lasa de dorit ... sau poat ca-i va premia , poate asa ii invata sa se poarte .eu unu nu mai calc pe acolo si sper ca si alti sa invete din greseala mea .
Skip ads

  • t-daniel

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Partea buna este ca gasesti cam tot ce ai nevoie pe loc si daca esti strans cu usa ca mine( trebuia sa fac ITP-ul a doua zi) platesti si taci. Cam atat cu partile bune.
Am cumparat de la ei o toba intermediara cu 200RON, destul de scumpa dupa parerea mea. Plateam cu placere 400RON cat costa una noua daca puteam sa o cumpar pe loc.
Ca serviabilitate si seriozitate nu mai spun. Teava care vine de la catalizator era taiata cu flexul de la catva mm de toba de m-am chinuit o ora sa scot bucata ramasa Evil or Very Mad .
Singura rugaminte a fost sa-mi refaca fileturile din flansa de imbinare cu toba finala. Din pacate era prea ocupat sa incalzeasca scaunul si a zis ca nu are tarod(probabil deoarece deja platisem Sad ).
Asta este, sa-mi fie invatatura de minte alta data.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Intr-adevar, serviciile Autovegas lasa foarte mult de dorit. Din pacate, tot din lipsa timpului, si eu am fost nevoit sa cumpar de la ei. In alte conditii, nu as fi calcat pe acolo in ruptul capului. Preturile sunt de-a dreptul absurde, si, in plus ai "placerea" de a cunoaste niste oameni de la baza piramidei mecanicilor auto (de fapt, de la subsol). Sfatul meu: EVITATI !
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
sfatul meu: ajunge-ti la intalniri si va explicam treaba cu piesele, daca stii cum sa vorbesti si cu cine se rezolva toate Embarassed
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce este de explicat. Mi se pare destul de clar ca este o afacere tipic romaneasca:seriozitate zero,cat timp reusesti sa jecmanesti cat mai mult...toate-s bune. Nu mi se pare firesc sa am nevoie de "o vorba buna" ca sa pot cumpara un amarat de surub fara a fi inselat.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
mai exista si alte firme de dezmembrari, iara preturile de noi la 70% din ce aveti nevoie au preturi mai mici decat acolo NOI SI ORIGINALE
  • suleacosti

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Taranoiu de la Auto Vegas te aduce in stare, inca de cand intri pe poarta, sa ii dai in CAP cu "piesele" pe care trebuie sa le cumperi; nu poate si nu stie cum sa isi pastreze clientii. Din pacate nu prea sunt asa multe dezmembrari ca sa poti alege... Sper sa apara mai multe si "coloratul" sa ramana cu fieroteniile "pe stoc". Dupa ce strabati toate coclaurile sa ajungi la arogant, ai parte de vorbe care te fac sa nu mai calci pe acolo. DE EVITAT pe cat posibil.
  • octav2002

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2008

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:sfatul meu: ajunge-ti la intalniri si va explicam treaba cu piesele, daca stii cum sa vorbesti si cu cine se rezolva toate Embarassed
pai explica-ne cu cine sa vorbim si cum pentru a fi tratati omeneste nu cu aroganta si cu accente de tigan manelist
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
stiu ca preturile sunt mari, stiu ca sunteti luati de sus, doar ca eu in 7 ani daca am avut nevoie de ceva am rezolvat

este o alternativa nu este singura solutie sa cumperi de acolo, cred ca si ei sunt constienti ca cei care ajung pe acolo sunt disperati de piesa/piesele respective
personal am o relatie buna cu ei, are si magazin de piese auto noi(la gara)
  • cosminc2009

  • Mesaje scrise: 358
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2009

  • Mesaj Privat
unde au loc in Craiova , intalnirile astea ?
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...6235&start=80
  • Robby_sec

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
din pacate am fost si eu azi ... si am ramas cu acelasi gust amar ca si voi ... am un opel vectra a din '92 si imi merge foarte rau adik in "suturi" si cineva mi-a zis sa merg la faimosul AUTO VEGAS ... pana aici a fost totul aproape bine ... problema incepe de cand intri pe poarta autovegas ... in afara faptului ca am stat vreo 15 minute sa ma bage cineva in seama , dupa ce m-au bagat in seama cu greu a venit un baiat cu mine in spate sa isi aleaga un amic de-al meu niste piese pentru un opel astra f...pana aici a fost aproape bine doar ca fiecare angajat trebuie sa aiba ciubucul lui .... la telefon mi s-au spus niste preturi la fata locului pretul crescuse ... normal ca nu eram incoltiti si nu am cumparat piesele ... acum am pus in discutie unui "mecanic" daca il pot numi asa problema opelului meu vectra ... a stat , a fumat o tigare s-a uitat l-a mine , se facea ca se gandeste ... intr-un final l-am intrebat daca stie ce poate avea si foarte arogant mi-a spus de unde vrei prietene sa stiu ce are masina ta ... vino cu ea sa ti-o reparam platesti cat face si gata ... si l-am intrebat cat costa ca sa stiu cati bani sa am la mine pentru reparatie ... si la fel de arogant mi-a raspuns ca pun prea multe intrebari si sa ma duc cu masina sa o vada .... NU RECOMAND AUTO VEGAS ... mai bine mergeti la podari e un tip care dezmembreaza opel astra si vectra in general si mi se pare destul de bine educat si lucreaza si destul de ieftin ... iar daca nu este o problema pentru voi puteti veni in severin pe aeroport este un tip care dezmembreaza numai opeluri ... lucreaza cred cel mai ieftin din oltenia va recomand cu incredere tipul din podari CRISTI si tipul din severin ... cei din severin cred ca il stiu pe NELUTU
Skip ads

  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pe Cristi il cunosc personal este nu tip de onoare si mare seriozitatea plus ca ofera niste preturi super acceptabile asa ca mergeti cu incredere! Nu ii fac reclama da eu cumpar de la el de cate ori am probleme la masina
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
in caurand o sa mai existe un centru opel de dezmembrari, asha ca tineti aproape Smile
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
ce trebuie facut sa iti deschizi propria afacere cu dezmembrari? stie careva?
  • raducos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Din cite observ acest Cristi din Podari are cele mai bune recomandari. Poate cineva sa imi explice exact cum ajung la el , sau un numar de telefon?
Multumesc.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
0765235383
  • raducos

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2009

  • Mesaj Privat
multumesc
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
raducos a scris:multumesc

ai rezolvat ceva?
  • FlorentinPavel

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2006 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am observat si eu ca multa lume e suparata pe unii dezmembratori, sperand ca exista altii civilizati. Vreau sa va spun ca eu frecventez parcurile de dezmemembrari din Craiova de prin 1990 incoace de cand m-am decis sa nu-mi mai iau Dacii, ci doar masini straine si peste tot m-am lovit de aceleasi neplaceri, nu cred ca exista un parc de dezmembrari decent. Ba nu-ti vand lucruri marunte ci doar ansamble si subansamble complete, ba nu te baga in seama, ba vor sa te convinga sa cumperi ce au ei pe acolo ca se potriveste si la masina ta desi nu se potriveste, la anumite piese vor neaparat sa ti le si monteze ei ca sa-ti ia bani si pe manopera etc. De negocieri nici nu poate fi vorba, ei prefera sa obtina pretul cerut si sa-ti dea bonus alte piese, insa doar daca stii lucrul asta si le ceri din proprie initiativa. Nu vreau sa vorbesc pe nimeni de rau aici, am spus lucruri generale, exista desigur si exceptii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR