Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • corsa09

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2014 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Va rog daca imi spune cineva ce este ce este cu puncte rosii. Cum se cheama, si eventual cam cat costa sa o schimb...

Skip ads

  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Capac distributie , este o panarama de capac care iti protejeaza distributia ( pinioane , curea , intinzator ) cauta la dezmembrari sau repar-o pe cea care o ai , se desface din cateva suruburi si daca nu e dreapta e posibil sa iti atinga ceva pe acolo( se aude daca loveste ceva ) Nu cred ca gasesti noua .
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ce face de vrei sa o schimbi? Daca iese ulei pe acolo, treaba e simpla. Schimbi garnitura. Are crapaturi pe capac?
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca iese ulei pe acolo deja este o prtoblema mare , acolo e cureaua de distributie si cu ulei pe ea nu o vad bine deloc , sa speram ca nu scurgerea de ulei e problema !
Skip ads

  • corsa09

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2014 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pfenning Multumesc pentru raspuns, dar despre care garnitura este vorba? Are aia o garnitura, sau este vorba despre garnitura de la sonda de ulei? De schimbat ma gandeam sa o schimb deoarece are un fir care intra in sonda de ulei si este aproape rupt exact de langa ea. Pe capac nu are nici o crapatura din cate am vazut eu.
  • corsa09

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2014 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2009

  • Mesaj Privat
sandu_race curge niste uleiu, dar nu pe la aia cred... De fapt este murdara de ulei sonda de ulei (care este noua) si nun stiu pe unde curge. Aia vreau sa o schimb pentru ca are un fir care intra in sonda de ulei si acel fir este rupt chiar de langa ea. Nu stiu daca pot sa-l mai lipesc. Distributia este pe lant, dar nu am probleme cu ea. Multumesc pentru raspuns si mai astept alte sugfestii.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu plasticul ala e de fapt o protectie la ceva fire, si nici decum capacul de la distrigutie. Mai degraba ai da jos capacul de la culbutori, ai verifica garnitura sa nu fie ciupita, si sa pui nitel silicon de temperatura pe garnitura inainte de a o monta la loc. totodata poate fi ulei prelins de la sonda de ulei.
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Aha ! Very Happy Acum m-am prins , credeam ca e vorba despre capac , dar e doar canal-cablu sau ceva de genul .
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR