Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • bachus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am un astra bertone 1.8 16v si de ceva timp,in momentul in care computerul imi arata k mai am de parcurs aprox 50 km,deja becul de la benzina incepe sa imi licare,adica in cativa km raman fara........dk ma puteti ajuta in vreun fel....... multumesc anticipat

  • dorin-b

  • Mesaje scrise: 1,821
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
este foarte normal. Becul de la benzina incepe sa licare undeva la 10% din capacitatea rezervorului care este considerata rezerva. Pe autostrazile de dincolo sunt portiuni mai mari de 50 km unde nu gasesti benzinarie si de aceea masinile au fost construite sa te avertizeze din timp.
  • bachus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cred k m-am exprimat gresit sau nush........imi arata mai multi km decat am de facut,adica la un range de max 40km eu raman fara benzina......e o problema recenta.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@bachus cred ca este normal,la masina din semnatura mi se aprinde becuĀ“ la 50km si palpaie pe la 30 (sau invers cu aprins si palpait).
  • bachus

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2008

  • Mesaj Privat
problema e ca mie mi se aprinde becul pe la 80 km si pe la 50-55 km incepe sa palpaie.... recent am umblat la pompa de benzina. sa fie asta problema? plutitorul e situat undeva pe pompa de benzina sau unde mai exact?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR