Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • BogdanBGD

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare baieti!Stateam azi si ma uitam pe net si am dat de niste poze cu o tapiterie ca aceasta :

ma intrebam exista pe la noi prin tara cineva care realizeaza asa ceva sau ceva asemanator poza este luata de pe un forum din germania.....daca da,unde...io am pe masina stofa cred iar pe margine un fel de catifea......care ma enerveaza la culme....astept pareri.....
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=16917

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=18396
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Salut, vad ca esti din C-ta, du-te la intalnirea Skoda care am inteles ca este duminica si acolo ai sa vezi cateva Skode cu scaune din imitatie din piele. Este un nene din piatra Neamt care le face si se deplaseaza in tara pt montaje. Un amic de al meu si-a pus huse de care vrei tu pe Skoda si arata super.
  • BogdanBGD

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
poai si ai idee cat ia nenea asta pt ce vreau io ca am vb cu cineva de aici de pe forum si a zis 500 euro da cica e piele......si astia de la skoda unde se intalnesc? ms mult
Skip ads

  • mariusD

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2007

  • Mesaj Privat
BogdanBGD a scris:Salutare baieti!Stateam azi si ma uitam pe net si am dat de niste poze cu o tapiterie ca aceasta :

ma intrebam exista pe la noi prin tara cineva care realizeaza asa ceva sau ceva asemanator poza este luata de pe un forum din germania.....daca da,unde...io am pe masina stofa cred iar pe margine un fel de catifea......care ma enerveaza la culme....astept pareri.....






poate te intereseaza asa..



  • LEO B-L-A.

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am gasit si eu pe cineva din TG-MURES care face asa ceva personalizate
cenzurat de jE. reclama. Cine doreste, iti poate cere detalii pe PM
se fac dupa tiparele fabricii si vin ca turnate pe scaune dar costa,pe mine ma costau 160 euro fara tva niste huse simple din material textil pe care daca intri la ei pe sait til poti alege si trimite sa-ti faca calculul
  • sheshi

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2008

  • Mesaj Privat
unde sunt facute astea k sunt tari rau de tot
  • mmese

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza si pe mine site-ul firmei din Tg Mures care confectioneaza tapiterii (pentru un Opel Astra G). Se poate un PM please? Multumesc anticipat!
Skip ads

  • gicapxo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2010

  • Mesaj Privat
si pe mine m-ar interesa un pm va rog pt firma din tg mures
  • geo860207

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Kadett 1985 13NB
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2009

  • Mesaj Privat
avem un coleg din bucuresti care face asa ceva daca nu ma insel superdragos a facut un astra g in 2 culori alb si negru demential
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
LEO B-L-A. a scris:Am gasit si eu pe cineva din TG-MURES care face asa ceva personalizate
cenzurat de jE. reclama. Cine doreste, iti poate cere detalii pe PM
se fac dupa tiparele fabricii si vin ca turnate pe scaune dar costa,pe mine ma costau 160 euro fara tva niste huse simple din material textil pe care daca intri la ei pe sait til poti alege si trimite sa-ti faca calculul


Daca aia era reclama si-ai cenzurat-o,

ASTA CE-I?

geo860207 a scris:avem un coleg din bucuresti care face asa ceva daca nu ma insel superdragos a facut un astra g in 2 culori alb si negru demential

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
@superdragos plateste pentru publicitate pe acest forum daca nu ma insel ... prin urmare cred ca nu`i bai !
Skip ads

  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Vreau si eu un pm cu detalii si contact pentru scaune ca in pozele puse de @mariusD
  • max66

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salut, este cineva si la noi in Oradea, care lucreaza in genu asta. mie mi-a facut o fusta pt. schimbator, dar am vazut si lucrari de tapiterie.
  • tibthetib

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am eu interiorul exact la fel. dar e original. a fost o editie foarte rara care or avut interioare asa. Alcantara ( piele intoarsa pe sezut si piele normala pe margini ) Zic ca inainte vroiam sa fac un astfel de interior da nu iese perfect pe la cusaturi si partea de capat din scaun este culisanta. Eu unu am avut noroc ca mi-am gasit in germania un model lovit praf si era la drezmembrari si le-am luat eu scaunele fata , bancheta si fetele de usi + difuzoare la 250 Eur.
  • sabau_2004

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2009

  • Mesaj Privat
max66 a scris:Salut, este cineva si la noi in Oradea, care lucreaza in genu asta. mie mi-a facut o fusta pt. schimbator, dar am vazut si lucrari de tapiterie.


Saut. Ai cumva un nr de telefon al respectivului din oradea, ca as fi si eu interesat sa-mi tapitez interiorul. Sau eventual niste tarife.
  • ichimcornel

  • Mesaje scrise: 653
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Pt cei care au intrebat de tapiterie din Mures,vreau sa va zic ca este si in Reghin unu care face,Gelu parca il cheama cautati pe google si il gasiti.
  • AdiAstra

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ichimcornel a scris:Pt cei care au intrebat de tapiterie din Mures,vreau sa va zic ca este si in Reghin unu care face,Gelu parca il cheama cautati pe google si il gasiti.


In Ramnicu Valcea este un atelier unde se ocupa numai cu asa ceva. Cu piele ecologica costa in jur de 600 RON cu tot cu fete usi,iar cu piele naturala ~250E.

In poze este piele ecologica!
  • Iolea Catalin

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2011

  • Mesaj Privat
AdiAstra a scris:
ichimcornel a scris:Pt cei care au intrebat de tapiterie din Mures,vreau sa va zic ca este si in Reghin unu care face,Gelu parca il cheama cautati pe google si il gasiti.


In Ramnicu Valcea este un atelier unde se ocupa numai cu asa ceva. Cu piele ecologica costa in jur de 600 RON cu tot cu fete usi,iar cu piele naturala ~250E.

In poze este piele ecologica!
Te rog sa imi lasi si mie un email al tipului din Valcea sau un site sau nr de tel ,ce are.Multumesc
  • viorelxxx

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da , ce sa zic ,se discuta cam rar despre tapiterii, eu am piele pe vectra mea care arata super , in sensul ca nu este uzata deloc , dar sincer as dori sa se uzeze pentru ca as vrea sa schimb ceva la lukul ei si anume o combinatie de doua culori !
in acest moment ma pot lauda cu un mare avantaj ! SUNT CROITOR , am lucrat cu piele ff mult stiu ce inseamna sa faci o tapiterie din piele naturala si nu artificiala si am si tehnologia necesara ( masina de cusut industriala) care ajuta la calitatea produsului finit ! din punct de vedere tehnic nu este ff usor dar cu , cunostintele necesare in domeniu pot iesi lucruri formidabile ! pot impartasi din cunostintele mele in domeniu , DAR nu am timpul necesar pentru a face o lucrare spre dezamagirea multora !
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR