Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • opelzafira1234

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2020

  • Mesaj Privat
La valva de purjare se aude un ticait. O sa desfac si capacul la rezervor. Am facut aseara o mica inregistrare cu vaux-com......par ciudat de mici valorile de pe sonde, dar cand incepe sa mearga rau....short fuel trim intra pe 0, cand e pe bune sta pe 12, timpul injectoarelor intra de la 2.6 la 3.4.....si am impresia ca o ineaca cand apare codul....e sacadat mersul.
  • gabimilo1

  • Mesaje scrise: 2,268
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2010

  • Mesaj Privat
pozele pe care le-am pus anterior sint de la astra h, m-am uitat acum dupa datele tale, vad ca e cam la fel doar sig aceea vad ca e notata cu 62 nu 26, o fi o eroare pe schema, nu stiu... Imi aduc aminte ca e undeva la motor, intr-o cutie cu relee, atasata de unul din ele.



Nu stiu sa-ti zi nimic de valorile pe care zici ca le-ai masurat, daca rationez corect pare ca injectoarele au nevoie de un timp mai mare (sau sint comandate mai mult timp) probabil ca sa compenseze ceva (pe amestec, cum zice la eroare?) Oricum ecu lucreaza dupa sonde pe evacuare si debitmetru pe admisie. pe aici cred ca trebuie cautat, pe rind. Si nu trebuie luat in calcul doar electrica ci si furtunele zic eu.

Short fuel trim acela ce e? la ce se refera? Sau cine il face?
  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR