Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
In ciuda varstei Calibra ramane o masina frumoasa , am avut cateva tentative sa cumpar una dar nereusite ...
Din pacate nici nu am apucat sa conduc una !
O intrebare intrebatoare :

Ca acceleratie se pot compara VW Passat 2006 2.0 FSI 150 CP cu Calibra 2.0 SFI 150 CP ?
Intreb pt. am mers cu Passat cu acea motorizare .
Si mai este ceva : Sequential Fuel Injection si Fuel Stratified Injection nu sunt cam acelas lucru , ambele sisteme eliberand combustibilul direct in camera de ardere atunci cand are loc compresia ?
Skip ads

  • love_speed

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
gxg_tm a scris:In ciuda varstei Calibra ramane o masina frumoasa , am avut cateva tentative sa cumpar una dar nereusite ...
Din pacate nici nu am apucat sa conduc una !
O intrebare intrebatoare :

Ca acceleratie se pot compara VW Passat 2006 2.0 FSI 150 CP cu Calibra 2.0 SFI 150 CP ?
Intreb pt. am mers cu Passat cu acea motorizare .
Si mai este ceva : Sequential Fuel Injection si Fuel Stratified Injection nu sunt cam acelas lucru , ambele sisteme eliberand combustibilul direct in camera de ardere atunci cand are loc compresia ?

Am facut proba si nu se compara VW Passat 2.0 FSI 150 CP cu Calibra 2.0 SFI 150 CP,este mai nervos passat-ul (binenteles ambele masini au fost stock)!
  • tonu_adrian

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Galati
  • Masina: Calibra 1995 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2009

  • Mesaj Privat
love_speed a scris:
gxg_tm a scris:In ciuda varstei Calibra ramane o masina frumoasa , am avut cateva tentative sa cumpar una dar nereusite ...
Din pacate nici nu am apucat sa conduc una !
O intrebare intrebatoare :

Ca acceleratie se pot compara VW Passat 2006 2.0 FSI 150 CP cu Calibra 2.0 SFI 150 CP ?
Intreb pt. am mers cu Passat cu acea motorizare .
Si mai este ceva : Sequential Fuel Injection si Fuel Stratified Injection nu sunt cam acelas lucru , ambele sisteme eliberand combustibilul direct in camera de ardere atunci cand are loc compresia ?

Am facut proba si nu se compara VW Passat 2.0 FSI 150 CP cu Calibra 2.0 SFI 150 CP,este mai nervos passat-ul (binenteles ambele masini au fost stock)!


ma indoiesc totusi k, calibra mai avea toata herghelia ...
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
tinand cont ca passatul e mai greu calibra ar trebui sa fie mai rapida.dar... intervine varsta calibrei.foarte putine masini si mai ales sfi mai sunt in mintile lor.
Skip ads

  • hellker

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sincer cred ca te hazardezi in afirmatii(pentru initiatorul topicului) in primul rand nu poti face un versus intre calibra(care este un model de la opel) si bmw(care este o marca de masini)..cel mult ai putea cauta diferente intre calibra si bmw e36(pisicuta)..pentru ca altfel...calibra vs bmw e aiurea..de exemplu eu ca fost posesor de calibra (pe care am vandut-o in ianuarie 2010) nu o pot compara la nici un mod cu actuala mea masina un bmw e39 528iA ...as da oricand fosta mea calibra(care oricum arata de vis..pe acest e39-pentru ca pur si simplu este altceva..o bijuterie tehnologica)
  • fabyann4u

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
am o calibra c20ne dupa una in 16 v,ma multumeste si asta consum putin mai mic si nu as da-o pe nici o alta masina,poate un speedster .... dar vb neamtului Calibra-i Calibra ...STIMA
  • george_soferu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Meriva 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am auzit numai lucruri bune despre Calibra, dar azi am citit ca si Ernest (il stiti, e ala care s-a lansat cu Big brother) a ridicat-o in slavi. "La 19 ani conduceam un Opel Calibra, o masina sport, puternica." Ca nu l-a dus capu' sa aiba grija de ea si a avut accident asta e alta mancare de peste Razz
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
hellker a scris:sincer cred ca te hazardezi in afirmatii(pentru initiatorul topicului) in primul rand nu poti face un versus intre calibra(care este un model de la opel) si bmw(care este o marca de masini)..cel mult ai putea cauta diferente intre calibra si bmw e36(pisicuta)..pentru ca altfel...calibra vs bmw e aiurea..de exemplu eu ca fost posesor de calibra (pe care am vandut-o in ianuarie 2010) nu o pot compara la nici un mod cu actuala mea masina un bmw e39 528iA ...as da oricand fosta mea calibra(care oricum arata de vis..pe acest e39-pentru ca pur si simplu este altceva..o bijuterie tehnologica)


Pai cam la modelul ala se referea , daca citeai mai bine o compara cu un BMW 320i , 150 CP , 6 cilindrii . Deci nu cu BMW in general !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR