Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • cont-sters-13103

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare.imi primul rand as vrea sa va intreb ce parere aveti despre augsburg militari? am ceva probleme cu masina din semnatura,si as vrea o parere.ma refer la preturi,cum lucreaza ?
PS : nu am putut da search deoarece am postat de pe telefonul mobil.
Skip ads

  • dbarlog1979

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut,
am un opel astra classic II din 2007.
am experienta cu 2 service-uri Opel din Bucuresti: Radacini de pe bdul Timisoara de langa Plazza Mall si G&P din Pipera; la ambele am facut cate o revizie+cate o problema si pot sa compar cat de cat:
1. Radacini bdul timisoara - prima revizie de 1 an a masinii, programare telefonica cu vreo 2 saptamani inainte, in ziua in care am vrut,la ora la care am vrut; extrem de amabili, lucrat curat, bidonul cu restul de ulei ramas de completat l-am gasit in portbagaj. tot acolo la ei problema accident, schimbat capota si bara fatza. Mai intai ma programasera peste vreo luna la reparatii, vroiam sa plec din tara cu masina, le-am explicat frumos, fara spagi, atentii, pile, cunostinte, m-au inteles si m-au programat mai devreme. reparatia a iesit ok. urmatoarea problema a fost una electrica, mi se rupsese nu stiu cum firul care ducea la sirena alarmei, io habar nu aveam ce este, mi-am inchipuit ce-i mai rau si am sunat imediat la ei, la radacini bdul timisoara. trebuia sa ma duc mai intai cu masina acolo sa vada ei ce are, si abia apoi puteam sa fac o programare pt intrarea in service, plus ca vizita asta de control trebuia sa se intample peste vreo 3 saptamani. am zis multumesc, pas si am sunat la celalat service:
2. G&P Pipera: mare, frumos, mi-a placut, am sunat cu problema electrica, m-au chemat repede in service, nu a trebuit sa astept deloc, ce vizita de programare, nimic, direct sa vada problema, in 2 ore eram cu masina gata. asa ca urmatoarea revizie am facut-o la ei, in aprilie 2009. totul ok, am dus masina dimineata la 9, am luat-o dupa-masa la 2, si ei extrem de amabili la telefon si la fata locului. o singura problema am avut la plecarea din service: mi se oprea masina din 3 in 3 metri. am chemat mecanicul, uitase sa lege nu stiu ce furtun, a rezolvat in 10 minute, cu scuzele de rigoare. multumit de servicii

in concluzie, am fost multumit de ambele, am gasit oameni amabili si acolo si acolo, as da un plus service-ului G&T din Pipera pt ca nu este atat de aglomerat si daca ai o problema urgenta o rezolva imediat.

Dragos
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
dbarlog1979 a scris:salut,
am un opel astra classic II din 2007.
am experienta cu 2 service-uri Opel din Bucuresti: Radacini de pe bdul Timisoara de langa Plazza Mall si G&P din Pipera; la ambele am facut cate o revizie+cate o problema si pot sa compar cat de cat:


Salut.
Daca ne spui si cat te-a costat fiecare interventie e super.
  • dbarlog1979

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salut,
hai c-am cautat prin facturi:
1. revizia de 1 an (aprilie 2008) la Radacini Bdul timisoara bucuresti m-a costat 600 RON si a inclus:schimbare filtru polen, aer, filtru de ulei, filtru de benzina, clema filtru benzina, ulei, spray curatat frane Variac, verificare sistem de umflare a anvelopelor.
2. la G&P Pipera, unde am facut revizia de 2 ani (aprilie 2009) m-a costat cam 700 RON, n/am gasit factura (o mai caut) sa va spun exact, da' pe langa cele de mai sus s-a facut si o verificare a protectiei impotriva coroziunii.
tot la G&P unde m-am dus cu o problema electrica m/au costat 90 Ron remedierea firului care duce la goarna alarmei si verificarea instalatiei electrice.
salutare
Skip ads

  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Feriti-va de DIBAS...am fost sa-mi fac distributia si dupa o sapt am observat ca era plin de ulei pe scut.......mi-au deranjat simeringurile si nici nu au recunoscut cand am fost peste ei...jalnici
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cum zicea un coleg mai sus, este de evitat Opel GTT.

Am avut un accident de paste si fiind vina celui care m-a lovit m-am dus sa imi repar masina pe asigurarea lui rca. M-au programat la o luna de la data de cand m-am dus ( 15 mai ) si mi-au spus ca masina va fi gata in 8 zile ( vopsit usa si aripa spate, schimbat janta, indreptat aripa si usa ); evident ca am luat masina de acolo pe data de 6 iunie.
Cand am plecat de acolo bara spate nu mai statea la linie iar dupa 2 luni a inceput sa se exfolieze lacul de pe masina.
M-am dus inapoi la ei si le-am aratat si bara si vopseaua iar ei au zis ca se rezolva si sa las masina acolo. Dupa 3 zile am luat masina de la ei si am observat urmatoarele :
- bara spate intr-adevar sta bine acuma
- mi-au gazat toata partea stanga, inclusiv GEAMUL de pe stanga spate.
- interiorul de la masina era foarte murdar si prafuit...
si asta a fost reparatia lor pe garantia lucrarii pe care au facut-o in luna mai.

Am zis ca nu ma mai duc la ei, imi bag picioru in garantia lor si strang bani sa o vopsesc integral la cineva care este cu adevarat capabil sa faca o lucrare buna.

Sa nu mai zic de faptul ca au trebuit sa-mi schimbe janta pe stanga-spate deoarece a fost sparta la accident iar desteptu de acolo imi spune ca e posibil sa nu aiba acelasi model si ca s-ar putea sa-mi dea o janta alt model fata de ale mele....

Cel mai bine zic eu este sa ne ferim de reprezentante pentru ca astia isi bat joc de masinile noastre.
  • MihaiV_ST

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
recomand.
oameni seriosi, preturi foarte bune la manopera.
am schimbat uleiul si am incarcat climatizarea cu freon.
despre preturi :
ulei sintetic castrol 10W 60 racing pt toate anotimpurile 46 ron / litru (la mine au intrat 4.5 l), filtre 12 ron - ulei si 28 ron - aer, manopera 25 ron. timp cam 25 min.
climatizare (1.2 l freon 410) 170 ron cu totul. timp cam 20-30 min.

cel mai important pt mine, lucreaza si dupa ora 18:00, deci se poate merge dupa servici.

au site www.dncservice.ro e folositor pt harta cum sa ajungeti acolo. pt servicii cel mai bine dati un telefon ca nu e trecut pe site tot ce fac.
  • leutzullll

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Recomandare.
oameni seriosi, preturi foarte bune la manopera.

lucreaza si dupa ora 18:00, deci se poate merge dupa servici.

au site www.dncservice.ro e folositor pt harta cum sa ajungeti acolo. pt servicii cel mai bine dati un telefon ca nu e trecut pe site tot ce fac.


Baetii sunt super nu mai cautati srvice-uri aiure aici gasiti ce va trebuie si la preturi super.
Eu am fost azi la ei si sunt foarte multumit, dupa ce am facut o REVIZIE MARE la masina (Astra G - 2001), asta insemnand:
-distributie
-fitre
-ulei
-antigel(+curatire instalatie)
-debitmetru
-schimbare garnitura la capac motor
Skip ads

  • sebastyan2001

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Si eu ii recomad pe baietii de la DNC, am facut la ei un schimb de motor + alte marutinsuri si lucrarea a decurs foarte bine. Sunt super multumit de calitatea lucrarii, de grija cu care lucreaza si in special de PRETURILE FF MICI. Orice problema aveti nu ezitati, au si diagnoza si instalatie de umplut aerul conitionat.
  • seco

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2006

  • Mesaj Privat
frate nu pe schimbã culoarea din galben în roºu !
Eºti dus rãu de tot
ªi cicã sã mai iei sfaturi de pe net ...
  • opelrobert

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am fost recent la DNC service si am schimbat pivotul ,capul de bara ,bieleta,mi-a reparat fuzeta (se ovalizase gaura de la pivot)si am fost foarte multumit.Un mare plus ar fi si faptul ca pot aduce si piese la preturi de magazin nu de service iar manopera este la preturi normale nu ca la reprezentanta .......Am sa las un numar de telefon si o adresa pentru cei ce sunt interesati

Nr telefon :0722174812 (Claudiu)
ADRESA : Nicolae Marin
  • Taorei

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am renuntat de mult sa merg la reprezentanta. Am un service particular, al carui proprietar il cunosc si de ani de zile merg la el, inclusiv pentru schimburile de ulei. Lucreaza foarte bine pentru absolut toata lumea, nu face diferente si preturile sunt mult sub reprezentante.
Pentru contact 0721 226 216.
Skip ads

  • sorinelopel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2010

  • Mesaj Privat
un service care are un tester complet pentru vectra c steti? tel 0730179062. va rog mult. multumesc
  • radubogdy

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
pieseoriginaleGM a scris:Intr-adevar impresia despre service-urile Opel din Bucuresti nu este tocmai buna, dar va zic cu mana pe inima ca lucrurile nu mai stau tocmai asa ... criza i-a lovit pe toti si nu-si mai permit sa piarda clienti ! Lucrez ca agent vanzari la GTT si observ o alta mentalitate ! cine greseste ( ma refer la mecanici ) zboara imediat! va recomand cu incredere sa va faceti reviziile la oricare dintre reprezentante ; repet ... criza a schimbat multe Smile.


Sa fie cum zici tu dar eu iti spun ca raul reprezentatelor referitor la serviciile oferite clientilor e deja facut. Eu, spre ex., nu mai calc la ei dupa ce am vazut ce treaba de mantuiala au facut. In primul rand nu mi-a bagat destul ulei in motor. Din cei 5 l 1/2 am descoperit doar 3?!?!?!?! Plus mi-au rupt clema de prindere surubului la cutie de torpedou si au lasat-o asa. In fine...
  • MariusOA

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris:Ca service iti recomand Radacini Vitan. Mecanic nu stiu pe cineva priceput . eu ma duc la radacini de cand s-au deschis ei...si mereu am plecat multumit.



Recomand deasemeni Radacini-Vitan. Am avut 2 probleme in decurs de vreo 3 ani-pe care le am rezolvat pe RCA - (fosta astra g coupe- zona usa spate infundata destul de bine, datorita unui bou de taximetrist care a intrat in mine intr-o intersectie, si inlocuit spoiler si grila fata astra h - din cauza unui maimutoi de la amenajari parcuri care facea pe tractoristu`excavator si mi-a sterpelit/sifonat bine bara fata in parcare/neavand nici permis auto de nici un fel,... poate de bicicleta), si nu pt ca auzisem, sau citisem pareri, impresii mai mult sau mai putin bune. Am fost acolo pur si simplu stiind ca un amic Costel(Falica) electrician f bun-lucreaza la ei, si ca era mai aproape de unde locuiesc,... pot spune ca la ambele lucrari la astra g si actuala astra h - care au tinut de tinichigerie-vopsitorie, am vorbit cu baiatul care sa ocupat mai mult de lucrare, am lasat de inteles ca imi place masina pe care o conduc si ca tin la ea fiind si masina personala Very Happy l am anuntat ca ramanem "prieteni" daca se lucreaza si iese frumos, dupa care bacsisul la finalizarea lucrarii), in felu asta totul a fost ok, conteaza sa vorbesti frumos cu cel care se ocupa de masina. In plus la vizita pe care le am mai facut o in service pe parcursul reparatiei- fara reticente mi-a explicat ce si cum a facut, si la probl cu inlocuirea spoiler-am cerut si vopsirea celor 2 plastice care mascheaza proiectoarele in culoarea caroseriei si bandoul din dreptul semnului opel de la grila sa fie vopsit cu negru Rolling Eyes) Nu le fac reclama dar eu am plecat multumit de la ei. La o privire de ansamblu, au niste standarde opel pe care le si respecta, si daca cineva doreste sa discute anumite aspecte referitor la lucrarea care o are de facut la ei-recomand sa vorbeasca personal cu cei de acolo. Personalul amabil, si se lucreaza profesionist-respectiv vazut-verificat-discutat, daunele masinii, si reconstatare + recalculare daune si piese de inlocuit pt ca masina sa fie reparata la standarde opel. In rest, tuturor cat mai putine vizite la service si drumuri cat mai netede Wink
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Poate cineva sa-mi recomande un mecanic pt diagnosticarea unei probleme la ambreiaj? un nr.de telefon.
  • alexa77

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Buna ! Eu am mers pana acum la reprezentanta din AWP Pitesti. Mie mi s-au parut ok si am facut si o reparatie la ei si mi-a placut cum a iesit. Recomandarea mea este reprezentanta Pitesti http://www.awp-cars.ro.
  • MihaiV_ST

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1991 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2009

  • Mesaj Privat
LIVIU RS a scris:Poate cineva sa-mi recomande un mecanic pt diagnosticarea unei probleme la ambreiaj? un nr.de telefon.

0722174812 Claudiu (www.dncservice.ro )
  • LKM

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Salutare feriti-va cat puteti de G&P, am avut masina la ei la reparat si mi-au gazat chederele, eu lasat urme vizibile de lac si vopsea pe manere, mi-au inlocuit si aripa fata cu una noua, dar care si aia e foarte putin infundata, probabil au lovit-o la montaj, plasticul de protectie de sub aripa e mult deplasat de la locul lui..... Service-urile din Romania lasa de dorit! Demult nu mai fac reviziile la ei, imi cumpar uleiul, filtrele si ce mai trebuie si merg frumusel la mecanicul meu, stau langa el vad clar ca-mi schimba toate cele si plec linistit, la fel si distributia si sunt foarte multumit, am 60.000km de cand nu mai merg la reprezentanta pt revizii si masina e ok! SFATUL MEU: Cumpara-ti piesele originale si mergi la un mecanic bun(il descoperi tu sau din auzite) si faci ce-a mai buna treaba pentru masina ta! bafta allz
  • Swakra

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2006

  • Mesaj Privat
da feriti-va de G&P Bucuresti Pipera.. Am sch distributia la 55k si nu au prins-o cum trebuie.. peste 20k Km era sa imi cada motorul..se aplecase intr-o parte pt ca nu au fost prinse suruburile cum trebuie
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR