Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • rubin

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z 17 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Recomand service-ul colegului de forum maiandrei ! Very Happy
Am fost acolo si am facut revizia, am schimbat antigelul, am schimbat distributia, placutele de frana si am pus maneta tempomat - am si activat-o si merge perfect ! - toate acestea au fost comandate, eu numai m-am dus cand erau la service si cand am fost programat ! Am schimbat atatea pentru ca era nevoie !
Preturi foarte bune si la piese si la manopera !
Cei de la service sunt amabili si fac o echipa buna ! Asa da Exclamation
Skip ads

  • julian_nica

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salve ,

Un sfat pentru un service ok in bucuresti . Mentionez ca este prima revizie . am implinit un an si aprox 10 mii km.
Avand in vedere garantia , la care nu vreau sa reununt, am sunat la toate service-urile opel din bucuresti ( Gtt, radacini , dibas, G&P , etc... )
toti au aceeasi oferta in jur de 600 +- 50 de roni. Nu ma uit la bani ca tin la masina si daca tot dau un ban macar oamenii sa faca treaba buna.
Ce recomandati dintre service-urile autorizate opel ?
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
100% EREBUS(sorry daca suna ca si reclama dar sunt cei mai buni).
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,
Trebuie sa-mi schimb prabrizul...am fost la casco, am toate actele si cred ca o sa aleg service Alpha de pe Poligrafiei. stie cineva daca e ok sau nu?
L-am ales la recomandarea tipului de la constatari, care a zis ca ar fi ok service-ul Smile. Ideea e ca nu mai stiu si nici nu stiu cum sa aflu service-urile care au decontare directa cu Astra Uniq, asiguratorul meu.
un sfat mi-ar fi de f mare folos.
Merci mult
Skip ads

  • julian_nica

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Adita, nu te-am invatat eu cand am patito cu oglinda Razz
Suni la asigurator si intrebi: cu ce service-uri lucrati ? Mie cel putin cei de la asirom mi-au dat o lista cu service-urile la care fac plata fara comentarii . Si cand am avut o problema asa a si fost.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
respected a scris:Salutare,
Trebuie sa-mi schimb prabrizul...am fost la casco, am toate actele si cred ca o sa aleg service Alpha de pe Poligrafiei. stie cineva daca e ok sau nu?
L-am ales la recomandarea tipului de la constatari, care a zis ca ar fi ok service-ul Smile. Ideea e ca nu mai stiu si nici nu stiu cum sa aflu service-urile care au decontare directa cu Astra Uniq, asiguratorul meu.
un sfat mi-ar fi de f mare folos.
Merci mult


Salut. Am de ales intre erebus (care au conventie cu asiguratorul meu dar le trebuie accept de plata care dureaza minim 2 zile) si alpha...care cica imi dau masina imediat.
ce sfat mi-ati da? sa las masina 2 zile la erebus sau sa ma duc la celalalt service?
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu te sfatuiesc la Erebus.Nu cred ca o sa-ti tina masina acolo 2 zile.Nu le convine sa ocupe spatiul care si asa este destul de mic.Alfa..... n-am auzit nimic de ei.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Eu te sfatuiesc la Erebus.Nu cred ca o sa-ti tina masina acolo 2 zile.Nu le convine sa ocupe spatiul care si asa este destul de mic.Alfa..... n-am auzit nimic de ei.

Nu e vb ca mi-o tin ei. nu dau acceptul de plata cei de la asigurari...
Dar m-am decis, am sa o duc acolo.
Salut.
Merci.
Skip ads

  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
respected a scris:
gobelu a scris:Eu te sfatuiesc la Erebus.Nu cred ca o sa-ti tina masina acolo 2 zile.Nu le convine sa ocupe spatiul care si asa este destul de mic.Alfa..... n-am auzit nimic de ei.

Nu e vb ca mi-o tin ei. nu dau acceptul de plata cei de la asigurari...
Dar m-am decis, am sa o duc acolo.
Salut.
Merci.

Am fost la Erebus. Mi-au tinut masina jumatate de zi. A fost super ok. Recomand.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bun,bun...
  • julian_nica

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Recomand radacini motors ( vitan /timisoara) , am fost in weekend la revizie , programat la 10 , plecat de la ei la 11:30 . Se misca repede si pare ca au facut treaba buna ( masina merge altfel dupa revizie ) si costul reviziei a fost cel mai mic compartiv cu toate reprezentantele Opel 450 Ron cu totul ( am beneficiat de un discount de 20%, e discount pana la 30 iunie parca).

Asadar ca solutie de buget Radacini e ok, sa vedem acum si daca au facut treba buna , urmneaza sa o scot in weekend la un mini-tur muntos .
  • alex82

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2012 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Salut ptr cine vrea sa scape mai IEFTIN si sa faca treaba buna am niste priteni care lucreaza la un service Opel si dupa program si-au deschis si ei un atelier cu elevator si tot ce ii trebuie(tester,etc)
Nr de tel al lor este : 0762065382 Florin
0724539833 Laur (spuneti ca sunati din partea lui alex)
P.S:Se deplaseaza daca e vre-o urgenta si la domiciliul clientului si sunt super de treaba.Ofera si garantie la piesele noi inlocuite si pot sa va comande ei orice piesa fiindca lucreaza cu cei de la Meteor
Skip ads

  • nikeni

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
da si tu mai multe detalii: la ce service opel lucreaza, de cat timp lucreaza, in ce cartier au serviceul deschis de ei, sunt autorizati sau au doar in curte ...?
  • nikeni

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
eu am fost la reprezentante la dibas si radacini si pot spune ca a fost mult mai bine la radacini.
  • prea_usor

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salutari,
Recomand cu incredere Eds service-ul lui MaiAndrei, chiar ieri am luat masina,am schimbat distributie + revizie si sunt multumit din toate punctele de vedere Smile mai ales ca a fost gata in cateva ore.
Singura problema daca o putem numi asa este locatia...care este greu accesibila pt cei care locuiesc ca mine spre Bld. Ion Mihalache ...dar in rest toate bune.
  • nikeni

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
serviceul este f bun, chiar cel mai bun din cate am auzit. problema e ca la orice service banii se impart pe mecanic, patron, tva, ceea ce creste mult pretul. m-as fi dus la ei fara sa mai stau pe ganduri, dar prefer sa dau banii doar la un mecanic.
  • nikeni

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
problema pe care o am eu la masina este ff complicata si o sa fie si ff costisitoare. am vb cu baietii de la o reprezentanta opel care au acasa un mic service f bine dotat si au zis ca s-ar putea sa ma coste 3000-4000 lei. daca m-as duce la un service legal m-ar costa probabil 4500-6000 lei pentru ca la suma initiata s-ar adauga profitul si tvaul. numai tvaul ar fi aprox 1000 lei.
  • lucian777

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Va salut ,

cine imi poate spune cate ceva de cei de la Radacini ? vreau sa ma duc la ei cu un Vectra C la revizie si totodata sa-mi schimb casetofonul si displayul ( Ncdc 2013 + Cid ) pentru cei care au mai facut asa ceva poate imi spuneti si un pret aproximativ .
  • nikeni

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
vorbeste cu MaiAndrei. se lucreaza mai profi decat la radacini si preturile sunt mai bune.
  • sandokhan

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2010

  • Mesaj Privat
trebuie sa fac si eu revizia generala (distributie & multe altele)... cum fac rost de numarul lui maiandrei? Multumesc anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR