Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • adrian1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut.
Stie cineva la un opel astra f caravan cum pot demonta diuza de la luneta si sa scot furtunasul de la imbinarea cu diuza?
As vrea sa verific furtunasul si diuza ca poate gasesc unde e problema.La motoras am presiunea buna dar pierde din putere pe traseu si nu pare ca ar face umezeala pe undeva pana la haion pe traseul furtunului.Scuze ca am deschis o noua discutie, dar ce am gasit pana acuma nu ma ajutat iar pe acele topicuri nu stiu de ce, dar nu mi-a raspuns nimeni si nu cred ca e ceva chiar "mister".
Skip ads

  • adrian1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Chiar nu stie nimeni? Shocked
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Probabil ca tu ai impresia ca aici e un fel de ghiseu de informatii, si ca avem vreo 2573 colegi care nu au alta treaba decat sa stea cu ochii pe forum, frematand de nerabdare, asteptand sa ne onorezi tu cu prezenta si cu intrebarea....
Daca tin bine minte pozitia stropitoarei la Astra F caravan, trebuie sa dai jos "masca" din interior. se tine in cleme si suruburi. Suruburile le recunosti usor, au un cap in care se potriveste o surubelnita, si sunt ascunse sub niste dopuri de cauciuc. Clemele nu le vezi, dar, dupa ce desfaci suruburile, le vei simti. Vor opune rezistenta cand vei vrea sa dai masca jos, dar vor ceda daca vei exercita o forta moderata. Daca nu cedeaza, verifica sa nu fie, totusi, inca un surub.
  • adrian1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sorry pt. insistenta dar chiar nu vad in asta un motiv de suparare vrea sa raspunda cineva bine, nu tot bine, nu vad ce suparare mare ca doar poti fi indiferent si gata la fel ca toti care viziteaza topicul.Dar ajunge cu astea, pe sub acele plastice(le-am dat jos) nu e acces e doar tabla care nu am vazut sa aiba imbinari demontabile.Mersi pentru raspuns oricum si inca odata sorry! Oare?
Skip ads

  • adrian1

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Inca e binevenit un raspuns Exclamation
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu am bagat un cutit pe sub duza, incercand sa o scot fortat. Am reusit doar sa zgariu vopseaua in zona. Incearca cu o sarma subtire otelita, sa o desfunzi fara demontare. Cred ca ai nevoie sa demontezi pe interior ramele de plastic de pe hayon. Pt asta iti treba niste capete torx...mai multe nu pot s aiti zic pt ca am evoluat la un H intre timp.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR