Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • ADYS_1967

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2011

  • Mesaj Privat
daca ai un x17 dtl si ai check-ul aprins , motorul nu trage sa ai grije cu mecanicii astia de doi bani ca vei da cu banii degeaba pe la ei
  • cristianus

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Matei Nicolae a scris:Codul de eroare P1220 , din explicatiile primite se refera la functionarea pompei de injectie !
Cand am intrebat de functionarea debitmetrului, raspunsul a fost ...e in regula.
In legatura cu debitul valoarea se refera la27-29 m3/h ?

Numai bine.

bunaseara am si eu un opel astra g cu motor de X17DTL si nu stiu ce sa i mai fac ...poate ma ajuta cineva...nu mai trage si imi apare in bord becul de ENGIME si am codul P1220
  • vlautu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2014

  • Mesaj Privat
salut am si eu o mare rugaminte la voi sa ma lamuriti si pe mine ca nustiu ce sa i mai fac am un opel astra g din 99 motor x17dtl de curand iam schimbat pompa de injectie ca imi cazuse ia cumparat una sh, mia puso mecanicu si de atunci mi-se aprinde cehkul in bord si nu mai trage,si se tureaza pana la 3600 de turati va rog daca putei sa ma ajutati ce sa i fac multumesc mult
  • vlautu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2014

  • Mesaj Privat
salut am si eu o mare rugaminte la voi sa ma lamuriti si pe mine ca nustiu ce sa i mai fac am un opel astra g din 99 motor x17dtl de curand iam schimbat pompa de injectie ca imi cazuse ia cumparat una sh, mia puso mecanicu si de atunci mi-se aprinde cehkul in bord si nu mai trage,si se tureaza pana la 3600 de turati va rog daca putei sa ma ajutati ce sa i fac multumesc mult
si daca ar fi distributia pusa prost un service bun in bucuresti care poata sa mi-o puna la loc imi puteti spune si am eroare p1220 multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR