Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • BOEING747

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: ORADEA
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Avand in vedere faptul ca urmeaza sa plec la Orsova, vin cu rugamintea de a ma consilia cu tot felul de informatii ce tin despre traseu si starea acestuia. Navigatia imi da ca si ruta Oradea - Timisoara - Lugoj - Caransebes - Baile Herculane - Orsova. Am inteles de la cineva ca drumul dintre Herculane si Orsova e varza rau si e bine de evitat.

Cel mai important ptr. mine este sa fie drumul cat mai bun, nu conteaza daca alte variante sunt mai lungi.
Multumesc anticipat !
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
eu ti-as recomanda sa ocolesti ruta Timisoara-Recas-Lugoj, nu numai ca e prost, dar e amplasat cu semafoare... !

ruta TM-Buzias-Lugoj ar fi mai ok, nu e un drum perfect, dar acceptabil !
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sa incep prin a spune ca vei avea un traseu pe alocuri dificil.
Mai intai portiunea Arad-Timisoara este ok,portiunea Timisoara-Lugoj drum ok dar se lucreaza la asfaltare si vei avea de asteptat(daca nu esti grabit este ok),Lugoj-Caransebes cu portiuni intinse pe care se lucreaza(sau mai bine spus nu se lucreaza dar sunt o multime de semafoare),de la Caransebes la Herculane prima portiune de vreo 10-15 km asfalt super ok apoi incepe calvarul (portiune de drum decopertata de foarte mult timp si cu niste gauri de iti blestemi zilele,nu ai pe unde sa le ocolesti) vreo 20-30km.De la Herculane la Orsova drum ca in palma nou asfaltat(cca 6 luni).
Datele ti le spun din prisma faptului ca l-am facut acu o saptamana.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR