Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Atata timp cat ne intereseaza si suntem pasionati de masini cu siguranta ne vom uita si la emisiuni pe teme auto.
Si cum cea mai cunoscuta dintre toate este "Top Gear", as vrea sa aflu si parerea voastra in legatura cu acesta emisiune.
Vi se par obiective sau subiective "calificativele" date de realizatori despre masinile testate si prezentate?
Si cum tot am deschis subiectul, fiind posesor de Vectra C, am sa pun acest link din emisiunea in care a fost testat modelul OPC.

http://www.youtube.com/watch?v=yy4kPODqv58

Astept de la voi pareri pro si contra acestei teme!
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Mai erau niste discutii legate de TG. Mie imi place de Clarkson pana cand se leaga de Vauxhall. Very Happy De fapt nici mie nu imi place Vauxhall , is fan Opel. Twisted Evil Deci Jeremy face toti banii. Desi argumentele sale nu sunt adevarate tot timpul imi place stilul lui si umorul, la urma urmei e o emisiune de divertisment, nicidecum un etalon in automobilism. Smile
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
sunt de acord cu ce a spus @elegance si in plus se stie ca OPC-urile au prea multa putere pentru tractiunea fata , si nu au reusit sa puna niciodata toata aceasta putere pe asfalt ...
Top Gear este singura emisiune care testeaza masinile destul de bine ...
de si uneori sunt cam subiectivi ..
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Tabac,mi-ai luat-o inainte cu postul.De mult ma gandeam sa deschid un topic cu acest subiect dar lenea asta...
Revenind la subiect,eu sunt innebunit dupa ea.Cred ca am vazut toate episoadele pe internet.
Multe din ele sunt regizate(si aici ma refer la tot felul de "accidente").
Preferatul meu este...C-tain Slow!Un mucalit british.
Propun sa punem episoadele favorite Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=OETj9aTYO2Q
asta-i prima parte.restul le gasiti in continuare.

Ce e interesant e cat de onorabil se descurca batranica Opel.
Skip ads

  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Ce e drept, e cea mai "fun" emisiune auto din cate am vazut. Umorul englezesc isi arata dintii cu fiecare ocazie.
Ce masini testeaza ei si ce expeditii organizeaza, nu prea ajung multi realizatori sa faca asa ceva... cred ca e "the dream job". Ce poate fi mai placut decat sa fii platit pentru a te distra? Laughing
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Episodul preferat:
http://www.youtube.com/watch?v=QwawUFyCD_0

Top Gear - Vietnam

Ah, si cele in care testeaza AMG-uri, se lasa cu mult fum iar sunetul este Dumnezeiesc Smile
  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
va mai uitati la Top Gear dupa ce au zis de opel(Vauxhall)?
Ala "micu" de prezinta si "Brainiac" a zis de Vectra are cel mai prost sasiu

P.S. si eu mai uit, mai mult pe youtube ca nu le prind niciodata la TV
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Un alt episod interesant de vazut...la polul nord
http://www.youtube.com/watch?v=g4vhOAqlaME
Skip ads

  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Clarckson mai vorbeste de bine si Opelul(Vauxhaul)...sau nu...oricum pe alocuri adevarate din ce se vede pe sticla
http://www.youtube.com/watch?v=7QhS6FKeP1s
  • cristi1947

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Timis
  • Masina: Ascona 1979 1.9N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ma uitam intrun timp la fiecae emisiune, acum nu ma mai intereseaza, poate si pentru faptul ca 99% din masinile de top au fost prezentate, ex: mclaren f1, SLR, bugatti vayeron, Lamborghini, etc. La capitolul partialitate stau prost de tot la Clarcson ii place Ford GT40, la pletosu Porsche 911... Nu sunt cei mai profesionisti asta e sigur si nu cunosc decat cei actulal in legatura cu masinile, la capitolul istori sunt dezastru succesul lor vine din faptul ca au un stil agresiv de a aborda prezentarea emisiuni si de a aborda invitatii. Nu stiu daca ati vazut ca invitatii numai raspund la intrebari nu si participa la discutii, ei sunt marionete acolo. Ca alt aspect am vazut o prezentare acceptabila la Opel(Vauxall) Astra GTC, deci nu poti zice ca are ceva cu Opel.
Parerea mea finala sunt naspa. Laughing Laughing
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mai naspa decat "Promotor" , "La limita " sau chiar "5th gear" nu sunt Very Happy
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Mda, apropo de Promotor...
Ati observat ca la fiecare filmulet prezentare al masinilor, deci cel oficial ei se adreseaza cu: "Am testat pentru tine!", "Special pentru telespectatori am mers in Barcelona sa testam...", "Ne-a placut mult comportamentul masinii", "Nu ne-a placut...".

Daca ati vazut ultima emisiune cu Chevrolet SS... era filmul de prezentare, singurul material original era o comparatie de 3 masini obosite care au aparut de 2 ani.
Skip ads

  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ceea ce ma impresioneaza la Top Gear sunt acele provocari pe care le fac, modul in care aleg sa faca diferite competitii.
Mi s-au parut foarte interesante acele teste in Vietnam, traversarea desertului, lansarea acelei "rachete", testul cu masinile care trec prin spatele unui avion cu reactie...si multe altele. La cati bani au fost necesari pentru oricare test cred ca baga in buzunar editiile pe un an la promotor, la limita sau alte pseudo-emisiuni despre masini.
Sa fim seriosi, nu putem compara mizeriile de emisiuni de la noi, in care o semi-non-inteligenta spune ca ii place o masina, cu ceea ce fac baietii de la Top Gear. Atat ca si prezentare, cat si ca prestanta si mai ales fonduri alocate.
Iar rezultatele se vad.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sunt geniali. Eu si cam toata lumea ii considera cea mai competenta emisiune de profil. Nici nu stiu care e episodul preferat. Le-am vazut pe absolut toate pana acum. Sunt cu totul 13 sezoane, in mare cam doua pe an, dar a fost si numai unul. Sunt foarte simplu de gasit pe torrent. Au ajuns deja la episodul 2 din sezonul 13, iar de curand, in s13e01 au spus cine e The Stig. Nu ma asteptam sa fie ATAT de bun. Ma gandeam ca e vreun instructor de piloti de care nu am auzit. Gresit. BBC nu se joaca.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Si .....pentru toti fanii emisiunii....luati d-aci tovarasi :

https://www.clubopel.com/lin...m=PL&index=38
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pfenning a scris: ... Au ajuns deja la episodul 2 din sezonul 13, iar de curand, in s13e01 au spus cine e The Stig. Nu ma asteptam sa fie ATAT de bun. Ma gandeam ca e vreun instructor de piloti de care nu am auzit. Gresit. BBC nu se joaca.




Chiar credeti ca Stig e Michael Schumacher?
Eu unul nu. Cred ca in aceasta emisiune Stig este de fapt un personaj "jucat" de mai multi piloti. Mai mult sau mai putin cunoscuti.
  • teodor

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2007

  • Mesaj Privat
nici eu nu cred ca e M.S. dar ori cum ma bucur ca am vazut clipul de mai sus (emisiunea am pierdut-o , daca a fost la tv) sant fan 100% Michael Schumacher si Ferrari ! (dupa OPEL bine inteles)
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu Ferrari innainte si Opel dupa Smile)
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
OK! Iata ne-am gasit deja 3 fani Ferrari. Very Happy
  • dandobre

  • Mesaje scrise: 1,194
  • Locatie: Zarnesti , Jud Brasov
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
In primul rand in episodul 2 din seria 13 spun "baietii" ca l-au gasit pe Stig legat cu corzi de pian nemtesti Laughing cu referire la schumacher. Deci Stig nu e Michael. Si in al doilea rand la sfarsitul primului episod nu puteau sa creada ca Michael Schumacher conduce atat de prost masina "reasonbly priced".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR