Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am ochit in piata un Astra Caravan din 2006, 134000km, cu motor de 1.9 120 CP. Problema e ca vanzatorul a spus ca nu are filru de particule. Eu credeam ca toate au. Se mai poate plati taxa veche pt masinile aduse in 2008? Parca era un termen de 40 de zile.
Ce se intampla cu Opel daca intra in faliment controlat, asa cum declara ministrul german al economiei, vor disparea dealerii, reprezentantele?
Skip ads

  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Opel n-are cum sa dispara si oricum piesele trebuiesc produse timp de 25 de ani de la prima data de fabricatie a unul model anume.Referitor la filtru de particule,nu stiu daca toate o-r avea din fabrica (nici eu nu am verificat) dar ca sa-ti dai seama daca are sau nu,poti sa te uiti pe sub masina si sa verifici daca din partea din fata a tobei intermediare iese un cablu.Daca da,inseamna ca are.Eventual sa mergi la Opel sau poate chiar la maiandrei,cred ca-ti poate spune cu siguranta in urma unei diagnoze.
Daca masina a fost adusa in tara inainte de 15 decembrie 2008 se plateste taxa veche care la Z19DT era in jur de ~370E parca
Succes!
  • fnf bogdan fnf

  • Mesaje scrise: 452
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Taxa platita astazi la acest motor din 2006 cu filtru de particule : 2200 ron !
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
din cate stiu motorul de 1.9 are in dotarea lui filtru de particule .Cum au spus si colegii o expertiza la Maiandrei ar fi mai indicata decat la cei de la reprezentanta Opel.
Din ce m-am mai informat ,am inteles ca OPEL s-ar fi despartit de corporatia GM.Si acum o gandesc eu logic cum poate fi Opel in faliment cand abia ei au scos pe piata INSIGNIA.
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
off-t - Nu te supara BAC esti din Reghin? De ce nu dai pe la intalnirile din Reghin?
on-t - Daca masina este adusa din Germania sigur are filtru de particule.
Dar oricum poti verifica.
  • deleted-34677

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2009

  • Mesaj Privat
salut! am un o Astra din sep 2006, 1.9cdti/120ps, adusa acum o luna din Germania, si are filtru de particule..! daca iti scrie pe brief-ul german "diesel mit partikel filter", atunci are sigur...iti dau astia de la finante un soi de reducere la taxa..pe mine m-a costat 2300 ron taxa
  • BAC

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Sunt din Reghin, dar n-am vazut si auzit de intalnire aici. Oricum acum n-am Opel, circul cu o masina de la servici.
Pun aici VIN-ul masinii, poate cineva scoate mai multe informatii decat mine: W0L0AHL3562066035.
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ce ai rezolvat cu masina?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR