Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • andrei_xp

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
@sorin666: nu am un buget fix sau ceva de genu. nu mi-am propus sa ma incadrez intr-o anumita suma. asta pentru ca dupa cum cred ca v-ati dat seama vreau sa fac iasa ceva deosebit din masina mea. iar ceva deosebit nu poate iesi cu un buget cat o alocatie Smile)
ideea e ca din masina mea vreau sa fac un fel de DESIGN Edition "Sport+" (asta pentru ca versiunea asta nu s-a facut si pentru UK, ci doar pentru piata din Germania si restul Europei). am pus acel "Sport+" pentru ca in functie de valoarea totala a modificarilor de la interior si a jantelor, o sa decid daca pun sau nu un kit exterior de Irmscher. daca cumva reusesti sa gasesti un raspuns la macar una din intrebari, te rog nu ezita sa postezi in topicul asta.
@shaftt24: referitor la xcarlink, cand vin acasa pot merge la ei sa se uite ei exact ce si cum trebuie facut. eu vroiam sa stiu daca se poate face fara sa schimb cd playerul. cand spuneai de "consola" te refereai la dvd? daca la asta te refereai, tin sa iti spun ca la 500euro imi pun un televizor intreg in masina Smile). am vazut oferta la Sony, DVD+Ecran = 250lire, deci e o diferenta zic eu. daca dai reply la postul asta, te rog ataseaza si o poza cu jantele pe care le ai tu pe masina.

si inca o intrebare, pentru toata lumea: ceva accesorii pentru exterior de gen carcase cromate la oglinzi, manere cromate sau stopuri pe led? orice alte accesorii sau propuneri sunt binevenite.
Skip ads

  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Uite aici daca te ajuta cu ceva. http://www.soft-vision.ro/r...ducts/299/Omega-B
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Andrei> vezi sa nu ajungi la pretul unui Insignia... nou... Rolling Eyes Spor la cautari... Exclamation
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Referitor la montarea DVDului, eu am montat asa ceva, si adevarul e ca te incomodeaza in mers putin in sensul ca iti ia din parbriz si nu mai ai oglinda retrovizoare, dar arata cool! Asta e al meu... ecranul pivoteaza stanga dreapta, are TV tuner incorporat si intrare AV (ptr camera marsarier sau PS) si e de la Witson din Dorally Mall Bucuresti la 500 lei.

Skip ads

  • andrei_xp

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
@GianyP: multumesc pentru site,dar din ce am vazut au doar spoilere si praguri. ma intereseaza de asemenea alte accesorii care sa ”individualizeze” masina. am stat un pic pe ganduri si cred ca o sa imi caut inca 2 carcase la oglinzi si 4 manere exterioare pentru portiere, pe care o sa le trimit la cromat, care apoi vor lua locul celor originale (nu vreau sa le folosesc pe cele originale pentru ca in caz de sare cromu de pe ele sa le pot inlocui repede cu cele originale). oricum nu o sa apelez la autocolant sau alte chestii ieftine ca sa le fac. am vorbit cu cineva de la o firma din RO si mi-a zis ca ma costa cam 100 si ceva de iepuroi. inca stau in dubii pentru ca nu vreau sa le fac si apoi sa nu-mi placa. ar fi o pierdere de timp si cu siguranta m-ar lua nervii.
m-am gandit la faza cu oglinzile si cu manerele pentru ca am avut asa si la unele din masinile anterioare (Passat - 99 si pe raposatul Seria 5 din 2002).
nu am mai avut Omega pana acum si si nici nu am mai vazut una cu modificarile astea. de asta vreau sa stiu ce parere aveti. nu vreau s-o fac kitch!
@sorin666: multumesc de urari! banii pe care am de gand sa ii investesc in masina nu conteaza. e exact ca in reclama de la Mastercard. banii pot cumpara masina si piesele,dar nu si bucuria pe care-o simti atunci cand o vezi parcata si lumea intoarce capu dupa ea. in una din masinile anterioare am investit cam inca 1 sfert din pretul total al masinii, numai in modificari de genul: dvd player + ecrane in tetiere si in parasolarul pasagerului,mp3 player, jante, kit exterior, xenon pe proiectoare, evacuare etc. sper sa pot gasi ceea ce caut pe aici.
@secarianu: multumesc de info asupra dvd-ului. deci nu mai trebuie xcarlink,nu? din nefericire, netul meu este unul limitat aici, si nu pot vedea poza ta. promit ca o sa ma duc zilele astea la un net caffe ca sa pot vedea poza.
va multumesc pentru pareri si inca mai astept propuneri!
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Esti din Bacau? Si eu...Smile Poate ne intalnim o data sa facem cunostinta masinilor noastre. Cristi 0745621665
  • Sitaru

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ce marca sunt jantele din primele poze de pe omega cea argintie?aveti idee?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR