Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Masina este Opel Astra G, iar filtrul de polen este sistem Behr. Am schimbat alaltaieri filtrul si am aspirat inauntrul cutiutei lui, era plin de nisip si frunzulite marunte. Am montat filtrul nou cu sageata in directia inversa aerotermei. Am procedat corect? Intreb asta deoarece si ieri si astazi cand dau drumul la ventilatie chiar la inceput imi vin frunzulite inauntru prin fante si nu mi se pare ok. Cine a mai schimbat filtrul imi poate spune daca e normal asa? Posibil sa mai fi ramas ceva frunzulite pe acolo si cum am miscat filtrul vechi acum sa mi le bage inauntru?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
L-ai montat corect, probabil sunt gunoaie care au ramas prin conducte. Inainte sa pui filtrul trebuia sa dai aeroterma la maxim si iti arunca toate gunoaiele afara. Sa fii atent sa stea filtrul bine in lacas, sa nu fie sifonat sau stramb.
  • overtaxer

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2005

  • Mesaj Privat
intr-adevar trebuia sa dau drumul la ventilatie cand l-am scos pe cel vechi, eu doar am aspirat. nu m-am gandit. probabil in week-end o sa desfac torpedoul si il fac ca lumea de data asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR