Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mie ieri noapte mi-a spart-o...a incercat sa o deschida cu o cheie si nu a reusit, apoi a tras de rama de la usa dreapta fata, a bagat un levier ceva ca se vad urmele, tot nu a reusit si apoi mi-a spart geamul dreapta spate. A rascolit prin masina dar nu a luat nimic, nici mp3, nici cd-uri, nimic.
Doar mi-a facut paguba. Masina e un kadett sedan. Ieri, intr-o ora am montat geam la loc. Multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar geamul! Langa masina, vizavi, aseara cand am observat eu masina, in jur de ora 19.30, erau niste baieti cu bmw-uri vechi, i-a bufnit rasul cand au vazut expresia fetei mele la observarea geamului spart! Si totusi zic ca n-au vazut nimic... poate intr-una din nopti vor cadea paguba si masinile lor...sa vedem atunci...tot acelasi zambet vor avea?
PS: E a a oara cand incearca sa imi deschida masina, dar eu de acum 4 ani cand am luat-o i-am schimbat ordinea lamelelor din butuce din cauza ca fostul proprietar nu a mai vrut sa imi dea a 2a cheie(gasea scuze idioate mereu).
Asta e viata, mergem mai departe si cand avem ocazia sa ii descoperim..."le crapam tzeasta cu un obiect metalic"! Bine ca am remediat repede paguba!
O zi buna fara evenimente va doresc prieteni!
Skip ads

  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ce s-a mai intamplat cu dauna ?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Im pare rau pentru pierdere. Abia acum imi dau seama ce bine e ca sunt tzaran si stau la casa la 4 km de Iasi. O fi drumul pietruit 2km, dar mai bine asa decat cu stres noaptea.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fericitule... Rolling Eyes Eu stau la 45 km de "buricul orasului" si inca nu am vazut camp, doar case si case... Crying or Very sad
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris: ...doar case si case... Crying or Very sad

E bine ca nu vezi budigaii vecinei din blocul de vis a vis, intinsi la uscat... Laughing
  • andrei_botosh

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2009

  • Mesaj Privat
lpedala a scris:Mie mi-a fost sparta Dacia (cu chei potrivite desigur) acu 2 saptamani, ziua in amiaza mare. Aveam un rucsac pe podea, in spatele scaunului de sofer (credeam eu ca nu-i la vedere). Din rucsac, mi-au luat portofelul cu CI, card, alte carduri si Blackberry-ul de serviciu. Toate astea in 20 de minute, langa blocul unde locuiesc. Sa le stea in gat.


Acum 4 ani...Tras la indigo...Tot din Dacie, tot un rucsac din spatele scaunului de sofer, in miezul zilei in centrul Timisoarei. Am intrat sa platesc telefonul...N-am stat mai mult de 3 minute. Chei potrivite...Fara urme...
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
News: la 26 de zile dupa furt, politistul care se ocupa de cazul meu (caci dupa eveniment am sunat imediat la 112 si a venit la fata locului un agent in civil de la furturi auto Galati) m-a anuntat cum ca mi-au gasit telefonul.
Nici nu mi-a venit sa cred ce aud. Eu nu-mi mai faceam sperante, deja cumparasem alt blackberry, imi scosesem buletin nou, card nou...

Dupa ce am mai scris n declaratii, mi-a dat blackberry-ul recuperat - nu se vanduse inca. Hotul cica era un drac de 18 ani, cetatean moldovean, rezident in Galati. Era la a 29-a fapta cand l-au prins. La mine fusese a 28-a. N-a pierdut deloc timpul.
Buletinul vechi si cardul de sellgros le-am gasit la o sectie de politie din cartier.. restul s-au dus in valhala.
Nici nu vreau sa va povestesc cum m-am dus de 4 ori cu la Evidenta Populatiei ca sa prind rand in aglomeratia de acolo...

Oricum, felicitari agentilor de la furturi auto Galati. Se pare ca mai functioneaza ceva in sistem.
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sambata am fost la vulcanii noroiosi, din neatentie am uitat o usa deschisa: usa pasagerului era doar usor lipita dar fiind in panta s-a deschis complet. Aveam 2 telefoane+ochelarii pe scaun, gps-ul in bord, niste bani in torpedou, haine pe bancheta din spate,etc si cand m-am intors la masina de la restaurant si am vazut masina larg deschisa, ma bucuram ca inca mai am masina. De unde..nimic nu era atins.
In Bucuresti mi-au furat stergatoarele, mi-au rupt o oglinda si mi-au smuls un bandou dar probabil nu se potrivea si mi l-au lasat in geam.
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@Astra X16XEL
Cu siguranta hotii au fost derutati tocmai de usa aia deschisa larg! Smile Altfel....ramaneai orfan de toate obiectele...
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Hai ca incep sa ii dau dreptate lui Bertone! Nu colega, pur si simplu nu s-a furat acolo. Si mie mi s-a intamplat sa uit amandoua geamurile deschise cateva ore. Nu mi-a lipsit nimic. Pur si simplu la momentele alea nu a fost nici un "manglitor" in zona! Stii zona vulcanilor noroiosi? Nu prea stau manelisti si cocalari pe acolo ca peisajul e selenar....
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
De curiozitate Octav cu ce incepi sa-mi dai dreptate ?
Te gandesti la ce ma gandesc si eu ? Laughing Laughing
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Da baieti ...avand in vedere discutiile un pic mai aprinse avute anterior cu voi, vad ca incepeti cu apropourile subtile pe aici! Sper sa nu ma insel ...va ganditi la intelesul PH ului ...ca si cum la voi in Buzau nu ar colcai "manglitorii" Smile
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Im pare rau pentru pierdere. Abia acum imi dau seama ce bine e ca sunt tzaran si stau la casa la 4 km de Iasi. O fi drumul pietruit 2km, dar mai bine asa decat cu stres noaptea.


Sper ca mai tii minte discutia avuta...in legatura cu ..taran.. Very Happy
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Din Dex: ÞÃRÁN, þãrani, s.m. Persoanã care locuieºte în mediul rural, având ca ocupaþie principalã agricultura ºi creºterea animalelor; persoanã care face parte din þãrãnime; sãtean. – Þarã + suf. -an.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
A trecut o luna....am fost la Politie, cei de acolo mi-au eliberat prima dovada pentru firma de asigurare.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Nici o veste de la Politie, dar firma de asigurare mi-a platit masina. Stau si ma gandesc ......daca nu aveam CASCO .......
Oricum, un alt inceput. 80% din S.A. in buzunar si caut masina. Acum am o Corsuta din 2001, benzina, cumparata de la un prieten, pe care daca nu o vrea nevasta-mea o bag la vanzare, caci raman devotat ASTRA G
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:Stau si ma gandesc ......daca nu aveam CASCO .......
Oricum, un alt inceput. 80% din S.A. in buzunar si caut masina.

Buna treaba asta cu CASCO. Aproape ca m-as muta in Bucuresti, oricum mi-as lua mult mai mult de la CASCO decat daca o vand Wink

dumitru florin a scris:
dodo_13 a scris:Im pare rau pentru pierdere. Abia acum imi dau seama ce bine e ca sunt tzaran si stau la casa la 4 km de Iasi. O fi drumul pietruit 2km, dar mai bine asa decat cu stres noaptea.


Sper ca mai tii minte discutia avuta...in legatura cu ..taran.. Very Happy


Acum sunt fericit, au asfaltat 1,2km. Au mai ramas doar 800metri de piatra Very Happy.
Cred ca intru la tzaran totusi, pentru ca am dat cu sapa si am spart lemne (chiar daca de divertisment). :d
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
imi pare rau de pierderea suferita.
stiu ca de hoti nu o sa scapam niciodata, dar se mai poate rari din ei cu niste momeli. am mai vazut si eu ceva emisiuni de pe dincolo.
pune politia niste momeli, masini care starnesc interesul, nici prea prea nici foarte foarte Smile , banuiesc cu numere din alt judet, si apoi stau de "6". macar mai raresc din ei, si catva timp, cat stau la racoare, sunt minus cateva furturi.
oare s-ar putea si la noi asa ceva sau vorbesc prostii? ca pe dincolo se mai practica si e cu succes. Smile
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Suntem departe rau de orice urma de civilizatie.....in absolut toate domeniile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:imi pare rau de pierderea suferita.
stiu ca de hoti nu o sa scapam niciodata, dar se mai poate rari din ei cu niste momeli. am mai vazut si eu ceva emisiuni de pe dincolo.
pune politia niste momeli, masini care starnesc interesul, nici prea prea nici foarte foarte Smile , banuiesc cu numere din alt judet, si apoi stau de "6". macar mai raresc din ei, si catva timp, cat stau la racoare, sunt minus cateva furturi.
oare s-ar putea si la noi asa ceva sau vorbesc prostii? ca pe dincolo se mai practica si e cu succes. Smile


In tarile vestice, in general, e INTERZIS ca autoritatile (politia, in cazul de fata) sa INCITE la comiterea unei ilegalitati... Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR