Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • madalinaivanus

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra H
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am un astra H 1.3 si am avut un accident,un idiot mi-a taiat calea si a pus frana brusca in fata mea,erau niste tiganipoate ca m-au vazut fata desi nu eram singura masina,noroc ca eram inchisa in masina ca sigur ajungeam la spital ..au dat cu pumni in capota si geamuri,toate astea ptr o amarata dacie..m-am speriat am dat ff putin in spate si am lovit pe unu care ca un idiot a vazut ca e accident a ramas direct in spatele meu la 50 de cm maxim.
Asta numai conteaza,dar problema ar fi ca am farul spar,nu stiu daca este si motorasul de reglare Sad ,bara din fatza este este sparta nu ff mult dar este aripa si ff putin capota...si bara din spate .
1. De unde pot lua un far mai ieftin dar nou?
2. Se poate intrepta capota,este ff putin in partea dreapta un colt?
3. Aripa dreapta se poate indrepta ca sa nu se vada ?
4. Bara din spare nu e sparta doar indoita si am auzit ca exista un mod de a o indrepta prin incalzire sau ceva de genu asta?
5. Bara fata care trebuie sa o cumpar si de unde gasesc ceva mai ieftin?
6. Trbuie sa o vopsesc cat credeti ca imi ia la vopsit pe toate astea?


Astept un raspuns urgent ! multumesc
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
1, 5- avem o seama de colegi la sectiunea Publicitate, vorbeste cu ei
2, 3, 4- totul e posibil, mergi la intaniri la Bucuresti, sa iti recomande cineva un tinichigiu bun
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
1.cauta la sectiunea "vanzari piese".poti lua si SH daca se prezinta in stare buna.
2.se poate.
3.nu stiu in ce fel este lovita,niste poze ar fi de mare folos.te feresti de cineva!?
4.bara nu se incalzeste,ea isi revine daca se indreapta ramforsarile interioare.
5.de la dezmembrari,poate ai noroc si gasesti pe culoarea masini.
6.depinde unde o vei vopsi.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
doar cateva sfaturi, sper sa te ajute pe viitor:
- felicitari ca aveai geamurile sus si usile incuiate
- foarte rau ca te-ai speriat si si mai rau ca ai intrat in panica
- vina e doar a ta ca ai dat in spate fara sa te asiguri: poate omul ala din spate nu avea pe unde sa degajeze...sau ai fi vrut sa se dea jos sa ii bata pe aia?
- sunt pe forum la sectiunea reclame / vanzari piese destule magazine; daca vrei da-mi pm si iti zic eu un magazin cu piese noi ieftine
- incerca sa nu indrepti barele, mai bine una ne-originala dar nua decat una indreptata, nu mai are aceeasi rezistenta la o eventuala alta lovitura
- barele de plastic (spoilerele) nu e obligatoriu sa le vopsesti, poti sa le lasi asa zgariate, nu au ce sa rugineasca, etc (e doar problema estetica); doar partile metalice trebuiesc reconditionate prin vopsire daca zgarietura a ajuns la tabla.
- despre capota nu stiu

- coduceti si voi mai degajat...cu o viziune mai larga, nu mai conduceti 'la bara din fata'

Multa bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR