Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kosoo_x

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare , se poate modifica cum va puntea de diode de la alternator sau releul sa mu mai patrunda apa sau uleiul in cazuri extreme Shocked ?

va multumesc!
Skip ads

  • ROMFYS

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2003 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
kosoo_x a scris:am si eu o intrebare , se poate modifica cum va puntea de diode de la alternator sau releul sa mu mai patrunda apa sau uleiul in cazuri extreme Shocked ?

va multumesc!

pt ulei trebuie inlocuita garnitura dintre alternator si pompa vacum ce e pe el sau ce e aceea oricum e o garnitura ca un inel subtire si e cativa bani nu lei mai greu e sa gasesti magazin specializat pe piese de alternatoare - electomotoare
eu stiu unul la sm
iar apa numai daca pui toate scuturile si carenajele de plastic de sub masina
  • kosoo_x

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2008

  • Mesaj Privat
la mine mi se prelinge ulei de la capacu de tacheti, trebuie sa inlocuiesc garnitura , si imi mai curge si antigel , am picaturi de antigel pe baia de ulei imi vin udeva de pe langa pompa da nus sigur ( poampa am schimbato de 1 an paompa hepu, nu cred ca de la pompa imi curge cred ca de pe langa ea de undeva urmeaza sa merg la mecanic sa vada
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Tu pui o intrebare destul de bizara! Te intereseaza ce poti face la alternator ca sa nu-ti mai vina ulei sau alte lichide pe acolo! De ce nu lasi alternatorul in pace si sa te apuci mai bine sa-ti remediezi defectiunile generatoare de scurgeri de lichide?
Citatele tale:
am si eu o intrebare , se poate modifica cum va puntea de diode de la alternator sau releul sa mu mai patrunda apa sau uleiul in cazuri extreme Shocked ?


la mine mi se prelinge ulei de la capacu de tacheti, trebuie sa inlocuiesc garnitura , si imi mai curge si antigel , am picaturi de antigel pe baia de ulei imi vin udeva de pe langa pompa da nus sigur

Skip ads

  • kosoo_x

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2008

  • Mesaj Privat
am intrebat .... ca la mai toate opelurile sunt probleme cu alternatoru (punte +releu)Smile
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Se muta la "probleme tehnice"

@ kosoo_x - citeste Regulamentul si posteaza unde trebuie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR