Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
stiti cumva la g-uri de unde este prins scutul?de lonjeroane cumva?
Skip ads

  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@victor - masina ta este intr-adevar cam joasa pt un caravan .. a mea este mult mai inalta - btw s-a inaltat inca un pic cand am schimbat amortizoarele - nu stiu de ce ca nu ar fi trebuit (oricum alea vechi nu mai miscau deloc Very Happy).
Cat despre drumul spre cheile dambovicioarei este in aceeasi zona de care vb eu ... eu merg asa :

Buc- Pitesti - Campulung - rucar - podul dambovitei si fac stanga in loc de dreapta din drumul principal dupa o curba in coborare unde ai o pensiune pe dreapta si scrie mare pe stanga Parcul National Piatra Craiului
Tu spre cheile dambovicioare mai mergi cativa km maxim si faci tot stanga (ai indicator acolo ) .

Sincer eu am mers ani de zile pe varianta Buc-chitila-targoviste - campulung - rucar dar in ultimul timp s-a cam rupt drumul rau spre campulung pe acolo .
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
multumesc mult de traseu.eu acum 2 saptamani am venit pe varianta aia ,de la sinaia am facut dreapta spre targoviste.intr-adevar drumul este cam rau vreo 30 km dar pe urma este bun dar si mai lung ca timp.foarte multe localitati,reduceri de viteza si nu in ultimul rand,prietenii nostri cu radere (foarte multe)oricum una peste alta cand o sa dispun o sa le schimb si pe spate.ce parere ai cu varianta mea -gaz fata-ulei spate?
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic ... eu am preferat gaz peste tot .... cand ma apuca conduc destul de agresiv si prefer sa fie mai rigida ... dar sincer nu am vazut mare diferenta pe spate .. cred ca poti sa pui linstit si tu gaz ... sau eventual ne vedem intr-o zi ca am vazut ca esti din buc sa vezi cum se simte gazul pe spate .. eu torn Very Happy
Skip ads

  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
normal ar trebui sa fie putin mai rigida.daca spui ca nu este mare diferenta cred ca o sa pun si eu tot gaz.eu stau prin militari,tu?
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
baneasa Sad dar ne vedem cumva nu e problem Smile
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
cand sunt dimineata trec in fiecare zi prin baneasa cand plec de la munca.poate o sa ne vedem
  • nicu.costinesti

  • Mesaje scrise: 504
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Exista si amortizoare combinatie gaz-ulei in acelasi amortizor (pe Sachs) sau pe original GM.
Iar pentru scut motor, este bun si cel de plastic decat deloc. Eu am de plastic si e superok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR