Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
mai, de la o vreme mie mi-a aparut rugina langa busonul de alimentare (pe langa aia de la aripi care am rezolvat-o mai demult). ati mai patit careva asa ceva?
si inca o problema, tapitzeria de deasupra capului mi s-a dezlipit si s-a lasat, am dus deja masina la mecanic sa le rezolve
numai bine
Skip ads

  • rivo

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2004

  • Mesaj Privat
cum ai rezolvat rugina din aripi..?
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Salut, vreau sa spun ca si eu am aceasi problema Smile rugina langa busonul de alimentare si tapiteria de pe plafon 60% dezlipita , am fost la un tapiter si a zis ca imi face tapiteria cu aprox. 1,5 mil , eu cred ca ii cam scump , daca ai rezolvat tu cumva mai bine zimi si mie pls
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
am rezolvat si cu busonul si cu tapiseria
cu busonul am fost la un tinichigiu si mi-a taiat acolo si a lipit alta bucata, apoi am vopsit-o si a iesit f bine. am platit la tinichsigiu 2 milioane pentru urmatoarele:
-decupat partea ruginita, lipit alta cu sudat
-schimbat tapiseria de pe plafon
-schimbat boltzurile din usi
eu zic ca nu a fost mult.

tapiserie poti pune de care vrei tu, cel mai important lucru este sa fie o tapiserie putin mai speciala adica sa aiba pe partea care se va lipi de plfon o peicula de burete, pentru ca altfel lipiciul cu care va fi lipita va trece prin tapiserie si va arata urat. eu am intrebat de asemenea tapiserie si am inteles ca se gaseste destul de greu, dar totusi se gaseste. incearca la magazinele de materiale. eu nu am apucat sa iau de-aia si am luat una simpla si a cam trecut lipiciul prin ea, si arata cam urat, dar in curand imi iau de-aia cum trebuie.

deci numa pt tapiseria de pe plafon 1.5 mil e enorm
poti sa o schimbi si tu nu e nevoie de nimeni
Skip ads

  • ron

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu ne spui si noua concret cum ai lucrat cu tapiteria? inteleg ca e simplu...
  • YoYo_man

  • Mesaje scrise: 106
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
nu am lucrat eu dar am vazut lucrarea in diferite faze, prima data se da jos tot plafonul, asta nu am vazut cum dar sigur nu e greu,se prinde iunde is parasolarele, si pe la manere cred, era luata deja cand am ajuns eu, e din plastic si pe el e lipita tapiseria originala, trebuie curatat bine si lipit alta (neaparat cu burete cum am scris mai sus) si gata, asta e tot
tapiseria noua trebuie sa aiba dimensiunea 1,20mX1,60m (opel astra 3 usi din 1992)
Asta e toata vrajeala
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR