Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
In primul rand salut la toata lumea! Am si eu o intreabare: am un astra g caravan din 2002 pe care am reusit cu ajutorul unui roman care nu stia sa conduca pe zapada sa-l fac aproximativ zob. Adica: impact frontal, fatza varza, lonjeroanele indoite, 2 airbaguri pocnite, etc. Intrebarea e: ce fac cu masina?.... o repar si o dau sau sa o mai tin? mai iese masina din ea? Eventuial un service bun la care sa o duc in iasi? Mersi fain.
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
casco...? ca daca nu ai si vrei s-o faci...mai bine iei alta...
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am si casco si mi-a dat si ala asigurarea.... faza e ca chiar imi place masina (are o echipare super) da nu-s convins ca o sa mai fie ca la inceput Very Happy
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
depinde cat de stramba e. mai bine ai vorbi cu un meserias bun. e usor sa-ti dai cu parerea dar in situatia asta e foarte greu ca parerea ta sa fie si buna...
...parerea mea...
Skip ads

  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pai de aia intrebam de un service din iasi Very Happy .... in afara de g&p de care toata lumea mi-a zis sa ma feresc (sper ca nu e reclama negativa Very Happy)
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Vezi Bosh Car Service , in Galati au meseriasi - pentru sfaturi .
  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
este un service in Tomesti unde fac doar partea de tinichigerie si daca ii stimulezi putin $ ti-o fac foarte bine (am un prieten care a rasutrnat o masina acu o luna si a iesit super bine). service-ul e destul de ieftin comparativ cu altii si poti vb si cu patronul ca sa faceti combinatii la asigurari (poti sa-ti aduci si elemente de tuning in pretul normal). Pt motor stiu pe unul Cezar care e foarte priceput.
Daca vrei o sa-ti las numerele lor de telefon.
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
daca e afectata structura masinii, fa-o si vinde-o.parerea mea.Sad
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca ai CASCO (si ai, dupa cum vad) iti recomand din tot sufletul gold&platin. Sunt scumpi (piesele sunt originale GM), dar stiu ce fac. In plus, e preferabil sa lucrezi cu o firma reprezentanta, macar ai cu cine sa te certi daca ceva nu iese bine. Partea proasta e timpul de asteptare.

Apoi, poti sa o vinzi linistit, fara sa te intrebi daca ala care va merge cu ea nu intra intr-un pom.
  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
daca directia e bulita vinde masina
  • g_poturlu

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Salutare!

Imi pare rau sa aud ca ai patit asa ceva. Imi pare bine ca tu si eventual cei care mai erau in masina nu au patit nimic. Este bine ca ai asigurare (atat casco cat si rca-ul celui vinovat), dar, dupa parerea mea, nu merita reparata. Iti faci "nervi" de pomana pentru ca de obicei nu prea mai "iese" asa cum era ea. Daca dupa ce o faci si vrei s-o vinzi s-ar putea sa ai probleme pentru ca in general cumparatorii masinilor de ocazie s-au mai rafinat. Iti faci alti "nervi" incercand sa obtii un pret bun, pentru ca de vazut se cam vede ca a fost reparata si aici incepe targuiala.
Fratele meu, care a avut un caz similar, cu banii luati de la dezmembrari, pentru ca acolo a ajuns epava, si cu banii luati ca despagubire, si-a luat alta.
  • vion

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Mangalia
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2004

  • Mesaj Privat
shtefan a scris:am si casco si mi-a dat si ala asigurarea.... faza e ca chiar imi place masina (are o echipare super) da nu-s convins ca o sa mai fie ca la inceput Very Happy


Vorbeste la Casco sa faca constatare! Vezi valoarea totala a reparatiilor: piese+manopera si ia dauna totala! Acum depinde si de cei de la Casco!
Nu stiu daca la modelul asta ECU este tot in fata sub aripa stanga fata!
Am vazut caz lovit in lateral si la care a inceput sa faca ECU figuri!

ªasiul DSA (Dynamic Safety Action) asigurã o stabilitate excelentã, în timp ce coloana de direcþie ºi sistemul ABS îi acordã Opelului Astra o manevrabilitate sigurã ºi precisã.(luat de pe opel.ro) acum daca impactul a fost destul de puternic si directia a fost afectata sunt putini meseriasi care o mai rezolva!
Sfatul meu- dauna totala sau baga masina la vanzare dupa ce o faci!!
Cele bune!!
Victor ION
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
eu zic ca masina nu mai iese daca e asa grav avariata, dar daca vrei neaparat sa o repari eu as recomanda un service in pascani pe care il stiu bun, am vazut o ibiza rasturnata si facuta praf si reparata la ei si iesise absolut perfect, pe afara, dar cat de drept iesise sasiul si cat de bine calca nu mai stiu
  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau ca ai avut un asa accident. Bine ca n-ai patit nimic, fierul insa se indreapta sau se schimba.
Vezi ce zic asigurarile, un deviz estimativ de reparatie ceva.
Numai airbag-urile costa cam 1000E ,trebuie cumparat poate si controllerul lor, centurile pretensionate, fara sa discutam de toata partea din fata a masinii.Chiar daca o faci tot o sa ai mici probleme cu ea si se va vedea pt un ochi ager.Pune ceva poze daca poti..
  • shtefan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2006

  • Mesaj Privat
first..... mersi pt sfaturi. second..... devizu la service a iesit 435 mil. Wink si se pare ca imi iau banii de la casco pe ea si-mi lasa "epava"Very Happy ... sper Very Happy . cica vreo 200 mil is numa airbagurile, compu de bord si compu de airbag......

pt curiosi o sa pun si o poza doua acushica.....
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
pai incepe deja cu anunturile de piese... Wink
eu m-as baga la schimbatorul de viteze...(toata tija) si poate si volanul...(daca e de piele...)
  • Luciani67

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2005

  • Mesaj Privat
mid si cd ma intereseaza si pe mine daca e cu tel...
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
shtefan a scris:first..... mersi pt sfaturi. second..... devizu la service a iesit 435 mil. Wink si se pare ca imi iau banii de la casco pe ea si-mi lasa "epava"Very Happy ... sper Very Happy . cica vreo 200 mil is numa airbagurile, compu de bord si compu de airbag......

pt curiosi o sa pun si o poza doua acushica.....


Esti sigur ca-ti lasa epava?

Aveai computer de bord pe 1,7 DTI?
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
ti-o lasa...
am un amic pe care l-a fript rau unul in spate si l-a proiectat in cea din fata si a avut dauna totala. a ramas cu ea... (din nefericire a negociat la casco o valoare mai mica a masinii a.i. sa aiba rata mica la asigurare... si na belea...)
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
mai vulturilor lasati omul in pace ... n-are BC pe 1.7.oglinzile le iau io pt o suma modica..............
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR