Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Prieteni, am nevoie de un sfat, am alt radiator pe masina cred ca e de la un golf, ideea e ca e mai mare decat fostul radiator,problema e ca furtunul dintre motor si radiator sa perforat si a trebuit sa il inlocuiesc cu altul, acu am un intreg carnat care iese din motor si intra in radiator, am facut furtunul din mai multe segmente ca sa nu faca coturi(fostul furtun care sa perforat avea si el un cot destul de maricel si din cauza asta imi cam fierbea apa). Noul furtun facut de mine din mai multe segmente se pare ca e mai prost ca fostul, parte din motiv ar fi ca am marit traseul apei cu aproape 40 de cm, al motiv ar fi ca face si un pic de cot si cam fierbe apa in vasul de expansiune. Vreau sa fac un furtun dintr-un tub de metal si sa caut niste furtune, carora sa le iau coturile si sa le adaptez astfel incat sa fac un furtun parte metalic parte cu coturilet taiate de la alte furtune si mai scurt. Vreau sa stiu daca se poate face, am pus si o schema la ce am in cap, in schimb vreau niste sfaturi ca sa nu muncesc degeaba. Precizez ca am colindat dedstule magazine de piese si am fost si pe la dezmebrari sa caut un furtun dintr-o bucata care sa se potriveasca, nu am gasit nimic(din cauza ca masina nu a iesit cu radiatorul asta din fabrica, radiator care e mai lung cu vreo 10 cm fata de cel original.

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
fa-mi te rog o poza pe masina cu pozitionarea exacta a furtunului, eventual, fara el pus. de asemenea, da-mi un Ф al celor de stuturi si gasim o solutie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR