Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • scrabbl

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut.Am am avut o problema cu pompa de benzina si am schimbat.o cu una de la dezmembrari, dar cand am montato nu stiu cum sa int k sa produs un scurt in priza de la capacul rezervorului si a topit priza , benzia fiind aruncata prin priza (nu stiu cum de nu am luat foc), unde pot gasi un astfel de capac ? pompa e buna...deci imi trb doar capacul. Nu gasesc decat kit complet (dar nici la astea nu vad capacul)
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si ce treaba are patania ta la masina cu benzina cu discutia care este aici despre motorina din Romania?...
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
cred ca vrea o pompa de motorina ca aia nu mai face scurt......de obicei cind se umbla la anumite echipamente se scoate borna + sau se taie cu patentul sa fie mai sigur Twisted Evil
  • mishu88

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2011

  • Mesaj Privat
De ce când pun motorinã de la pompã intrã câte 0,5 litri, sare pistolul și tot așa pânã când îmi pun cantitatea doritã?
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Infigi prea adanc pistolul. Baga-l doar cat sa treaca de banut, tine-l cu mana daca nu e stabil.
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Buna seara. Imi poate spune si mie cineva ce cod are garnitura de la gura rezervorului pentru Astra H z17dth ? Am cautat tot internetul si nu am gasit. Cineva mi-a zis ca se gaseste doar pe original si costa undeva la 100 de lei si parca nu as vrea sa dau atatia bani pe o amarata de garnitura. Precizez ca si la mine se face balta sub masina daca ii fac plinul. Am verificat si curge tot pe acolo pe capacul de la sonda. Multumesc.
  • sozel

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma am fost nevoit sa dau 100lei pe garnitura pentru ca nu am gasit-o mai ieftin. Am sa pun poze cu codul GM poate ajuta pe cineva.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR