Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • flaviusflo

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 17DR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Dupa ce i-am dat masina prietenei mele sa o conduca si dupa neplacuta intamplare de a intra intr-un sant cu ea am constatat urmatoarele avarii la ea: caroserie nimic, spoler putin crapat si zgariat(asta nu face nimic), problemele serioase incep dedesubt. baia de ule putin indoiata(nu curge ulei deloc) bratul dreapta indoiat bine, planetara sarita dupa bieleta antiruliu, bieleta crapata, janta de aliaj deformata. Am chemat un mecanic, mi-a schimbat bratul, bieleta, mi-a pus totul la roata dreapta la loc, aparent merge bine fara nici un zgomot, insa chiar cand sa scot masina din sant am constatat ca shimbatorul nu vrea sa intre in aIa aIIa si marsarier, practic tot ce-i in stanga. aIIIa aIVa si aVa intrau perfect. mentionez ca nici dupa reparatia la roata nu intra deloc in treptele mentionate, mecanicul sa jucat un pic la timoneria cutiei si la tija la acel surub de 8 parca si nu ia dat de cap, a dereglat schimbatorul mai tare. intrebarea mea este: a mai patit asa ceva cineva? ar fi din cutia de viteze sau de la timonerie? cutia dedesubt nu e atinsa deloc. o fi de la soc? de la planetara? Mentionez ca posed o Vectra A din 93 Diesel 44kw.
  • claudiu_opel

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2008

  • Mesaj Privat
salut! daca a strambat bratul s-ar putea sa fie si sasiul stramb si sa se fi modificat pozitia cutiei, acesta fiind motivul pentru care nu intra in treptele I,II si R. Am si eu un prieten care a strambat un brat, a rupt bieleta antiruliu, a strambat bieleta de directie, a smuls planetara(a distrus capatul de la roata), a spart janta si dupa ce i-am schimbat toate astea roata (stanga fata) statea \ ,toate astea s-au intamplat la o astra G din 2003.Cu alte cuvinte cand se stramba bratul nu se stramba singur, mai trage si de altceva.
  • flaviusflo

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 17DR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2009

  • Mesaj Privat
din cate mi-ai descris tu la prietenul tau pare sa fi fost mai grav ca la mine. sasiul nu cred ca e stramb, cel putin asa pare, si lonjeronul pare sa fie bine. acu trebuie sa se uite cineva mai amanuntit. sper sa nu fie cutia, fiind originala a ei, n-as vrea so schimb cu una tinuta prin ploaie vreo 2 ani pe la dez.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR