Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Urmeaza sa imi fac o asigurare casco pt o meriva, dar sunt un pic cam dezinformat legat de ofertele si firmele existente pe piata. As vrea sa includa si clauze de gen vandalism, zgarieturi in parcare etc. Cu ajutorul colegilor de pe forum as dori sa obtinem informatii cat mai multe si mai de actualitate. Probabil ne vor ajuta pe toti la un moment dat.
Skip ads

  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am la Omniasig si sunt multumit, am toate clauzele.
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Eu am asigurare la Asiban ( viitoare Groupama Asigurari) full. Totul este perfect . Am avut un accident unde eu am fost de vina si mi-au reparat masina in termen de 7 zile ( toata reparatia a costat 5600 lei ) . Sunt foarte foarte multumit de baietii de la Sucursala Valcea.
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am o Astra G din 2007 si nu am avut casco pana acum.Ma intereseaza un casco doar de furt.Se poate? Stiti vreo firma si cam cat ar costa?
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu am casco si furtul a fost suplimentar pe langa asigurarea propriu-zisa, alaturi de vandalism si inca ceva dar nu mai retin ce. Deci nu cred ca merge asigurata doar anti-furt.
Am asigurare la omniasig, nu am avut pana acum nevoie si sper nici sa nu am, oricum ma simt mai linistit stiind ca e acolo.
  • musafirul.nepoftit

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Asa am tot gasit.Ma bucur ca n-am fost obligat sa fac casco cand am luat masina.Ma costa cam 500 Euro cand era noua.Acum n-am idee cat m-ar costa.Tocmai de aceea as vrea doar pentru furt.Pentru siguranta
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Pentru siguranta ca nu ti-o fura sudeaza un lant gros, ceva in genul 8cm diametru de portbagaj, undeva in interior, si leaga de el o ancora. De cate ori parchezi masina arunci ancora si esti sigur ca nu pleaca masina de acolo Smile

OnTopic: Sper sa gasesti, dar sincer nu cred ca face nimeni asa gen de asigurare.
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
De Generali stie cineva ceva? Am mai citit pe alte forum-uri ca ar fi de evitat BCR asigurari. Cineva zicea de asemenea ca e foarte multumit de Alliantz... Ar fi interesant daca am optine o lista cu firmele ok si cu cele de care trebuie sa te feresti. Despre calculatoarele de pe site-urile firmelor ce stiti? Sunt cat de cat reale?

Am mai citit un articol, ceva mai vechi, in Cotidianul despre clauzele contractuale la care trebuie sa fi atent. Poate ajuta:
http://www.cotidianul.ro/ca..._casco-66130.html
Skip ads

  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
marius_310383 a scris:Am o Astra G din 2007 si nu am avut casco pana acum.Ma intereseaza un casco doar de furt.Se poate? Stiti vreo firma si cam cat ar costa?

Incearca la Asitrans www.asitrans.ro. Daca nu au asa ceva, la urmatorul link gasesti o serie de firme care fac asigurari. Poate una tot vrea...
http://www.bestasigurari.ro...lor_asigurare.php
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Asitrans este o firma fantoma care are multe asigurari niste falsuri ordinare . Preturi mici dar cand te duci la dauna oricum nu vei lua nimic ( daca actionariatul este bulgaresc ce sa te astepti de la ei )
  • h0rm0n

  • Mesaje scrise: 3,973
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
intr-adevar Asitrans, "ocoleste" daunele... dar se aude ca si Omniasigul ar fi aceeasi situatie !

nu am auzit plangeri de la Ardaf, si eu am primit daunele de la ei ! si a fost ok !
  • adrianmorarasu

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am masina din 2007. A fost luata cu credit de la Volksbank, care are parteneriat cu Generali. Pretul: pt. masina cotata la 14.500 euro, in 2007 am platit 16 mil/an. Nu am avut incidente, iar in 2008 - 15 mil. Totodata, RCA in 2008 am platit 3,5 mil, cind in alta parte era de la 4,5 in sus. Ideea e ca o am cu franºiza de 370 lei. Si nu vor fara franºiza. Am avut o spargere de geam lateral sofer la masina (mi-au furat antiradarul), m-am dus si mi-au zis ca datorita franºizei, o sa dau eu toti banii, ca atata era la reprezentanta. M-am dus la o firma specializata si cu 2 mil. mi-au pus acelasi model ca din fabrica (Pilkington). Cam naspa cu fransiza, dar asta e. Oricum, concluzia este ca sunt cam printre cei mai ieftini si destul de saritori la plati.
Skip ads

  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
In cele din urma mi-am facut la Unita 785 euro/an in 4 rate (pret de catalog vreo 13800eur); am ales asa din cauza a mai multe considerente: Este full casco fara francize indiferent de incident. Are contract cu dealer-ul si platile se efectueaza direct. Un prieten a avut pt un logan nou si l-a folosit de 2 ori pt zgarieturi/lovituri in parcare fara nici o problema/strambaturi din nas. Sper ca eu sa nu-l folosesc... Smile
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cine are pe langa masinile Opel masini DACIA de pana la 4 ani vechime este o oferta super tare la ASIBAN prin care iti asiguri masina Dacia cu o prima fixa indiferent de valoarea asigurata . Prima de asigurare este de 1280 ron . Aceasta asigurare include si furtul .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR