Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
1. vechimea masinii (din semnatura) e de 4 ani. mi-a aparut pe portiera din spate o pata de rugina. cat e garantia la tablarie? zicea cineva ca e 12 ani. e corect? daca e in garantie se poate rezolva problema la reprezentanta opel? intreb deoarece masina nu am luat-o noua, ci anul trecut din germania. mai are valabilitate garantia? daca nu am mai servisato' la reprezentanata de cand am adus-o in tara, ma refer la schimburi de consumabile, mai pot pretinde garantia la tablarie? sau nu are a face servisul consumabilelor cu garantia tablariei. mentionez ca am cartea servis din germania.




2. mai am o problema, dar nu vreau sa mai deschid un topic. de vreo 3 zile m-am trezit cu o pietricica in parbriz de la un tir, si mi-a facut o "floricica" de toata frumusetea. se poate schimba parbrizul pe un casco a unui prieten? sa zicem ca mergeam in spatele lui si mi l-a spart el. sau n-am nici o sansa?

multumesc.
  • caiuscorneliu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La prima intrebare:demersul de a-ti rezolva pata aia de rugina in garantie te va costa mai mult decat sa ti-o rezolvi singur asa ca stai linistit (plus ca sansele de reusita sunt minime avand in vedere contextul dat:masina second etc)
La a doua intrebare:casco rezolva problema doar pentru masina pentru care este facut nu are legatura cu alta masina.deci casco acelui prieten nu-ti este de nici un folos.Daca vrei sa rezolvi problema cu parbrizul asta se face cu RCA al prietenului tau desi la faza cu piatra s-ar putea sa cam strambe din nas dar cu putina bunavointa din partea asiguratorului poti rezolva.
  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
da. dupa ce am postat m-am prins ca de fapt nu casco rezolva ca RCA-ul. o sa incerc sa vad. cu pata oare trebuie facuta toata portiera sau se face local?
  • caiuscorneliu

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2000 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cj79raa a scris:da. dupa ce am postat m-am prins ca de fapt nu casco rezolva ca RCA-ul. o sa incerc sa vad. cu pata oare trebuie facuta toata portiera sau se face local?


din pacate se vopseste toata portiera..
  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
ca sa fi avut garantia de 12 ani la tablaraie trebuia ca din 2 in 2 ani sa mergi la revizie ptr asa ceva. Spre ex anu asta trebuie neaparat sa fac si eu asta dar culmea ca la Di-bas Ploiesti nu fac asa ceva si trebe sa merg la bucuresti. Poate ajung totusi ca ar fi pacat sa pierd garantia
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR