Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
a incercat cineva? se potrivesc?
Skip ads

  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
mie mi s-au parut identice Smile) ... cel putin cele stock ... nu sport sau eu mai stiu cum
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
da' de bancheta spate ce parere ai? crezi ca s-ar potrivi?
Motivul ptr care ma intereseaza: imi place mult mai mult si mi se pare mult mai comode scaunele de AstraH. Pe langa asta tapiteria este de calitate net superioara.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
sincer nu mie se pare sa fie din alt material sau sa fie alt model de scaune.
M-am urcat intr-un astra H 1.7 cdti cu scaune stock, deci nu sport nu nimic ... si mi s-au parut identice cu cele de pe masina mea (astra classic) atat ca model/material cat si ca design si comfort.
de potrivit cred ca se potrivesct ca dimensiune ... ramane de vazut ce sistem de prindere au...
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Nu sunt aceleasi scaune si nici materialul nu e acelasi. Diferenta vizibila este la bancheta spate (mult mai ergonomica la Astra H) si la scaunele fata care nu sunt atat de rigide. Te "imbraca" mai bine ca sa zic asa.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
posibil ... insa mie mi s-au parut aceleasi scaune lipsite de suport lombar ca la astra classic. Ceva in genul celor de bertone ar fi super Very Happy
  • eu
  • ***
  • 712 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 712
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Cele de la Astra H au si suport lombar (care e reglabil) si au si aripioarele laterale mai pronuntate, exact in genul celor de la Bertone, dar mai elegante un pic ca sa zic asa, nu chiar atat de sportive ca la Bertone. Scaunele sport de la Astra H sunt insa super si reglabile in 4 moduri (8 directii cum scrie in oferta) la Bertone sunt doar in 3 (6 directii). Din astea sport o sa am la GTC. Abia le astept Cool
  • mariusaly

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Am o Astra 2005, 30.000km cu scaune panza-piele negre si doresc un schimb cu unele de acelai fel de la o masina fabrcata 2006-2008.
Problema ca sunt prea "sport", lateralele sezutului si spatarului foarte pronuntate. La masinile din 2006-2007 aceste laterale sunt mai putin abrupte.
Daca doreste cineva (mai vitezoman) astept.
Multumesc.
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Asa cu multi probabil au o asemenea problema se pare ca o am si eu, scaunele de pe astra clasic sunt cam incomode. As vrea sa le schimb...

Am o intrebare:

Aveti idee scaunele de cielo se potrivesc in locul celor de pe astra clasic la prinderea pe sine?

Scaunele de cielo sunt muuuuuuuult mai confortabile decat cele care le am in momentul de fata pe astra, o spun din proprie experienta; am un cielo cu care am mers in aceasta vara intr-un tur de 12.000 de km prin Europa si nu am avut nicio probleme cu dureri de spate sau amorteli.(faceam in jur de 1000 si ceva de km pe zi).
  • ionutmarius85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2012

  • Mesaj Privat
merg 100% ,eu am avut scaune de GTC pe Astra G - direct s-au potrivit fara complicatii. bancheta spate merge si ea si spatarul la fel la hatch. singura problema este ca nu se mai prinde in jumatate spatarul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR