Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • OpelvectraACC

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Am un OPel VEctra A 1992 c16nz si de fiecare data cand ploua in fata la pasager si la sofer ff putin este apa .. La pasager am decupat din mocheta si din izolare pentru ca apasam cu mana si sarea apa in sus.......pe unde poate intra apa? Am mai observat un pic si la trapa cateva picaturi doar o singura data.Anu trecut in noiembrie am schimbat parbrizu fata acuma nush daca asta e cauza pentru ca nu am observat apa inainte sa schimb parbrizu,Am sesizat abia prin aprilie ca intra apa si cum azi in Iasi a plouat pot sa-mi intind unditele in masina !Smile
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Unde ai pus parbrizul? Cei de la Gimarom stiu ca dau garantie la montarea unui parbriz. Iti spun asta pentru ca eu l-am schimbat anul trecut la sfarsitul lui august.
  • OpelvectraACC

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
CaroGlass C.A. ROsseti la ultima intersectie de la iesirea din iasi pe varianta spre popricani am garantie care nici nush pe unde am pus-o dar daca ma duc la ei degeaba? nush ce sa fac ca e enervant cu apa asta
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pai...cauti garantia si te duci frumos la ei si le spui ce ai scris mai sus. Si treaba cu apa face parte din garantie. Numai sa fie asa cum zici tu,ea sa fi aparut dupa schimbarea parbrizului. Si zic s-o faci astazi(cine stie cand va mai ploua in Iasi) ca se anunta ploi si azi si maine. Numai asa vei sti daca au intervenit cum trebuie in perioada garantiei.
Skip ads

  • OpelvectraACC

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Asta e problema ca nush cand a aparut inainte sa schimb parbrizu nu am observat sa fie apa... ! inafara de parbriz? prin alta parte? am mai auzt varinte ca la trapa sunt nush ce canale care coboara prin stalp sa se scurga apa.dar apa se vede ca imi vine dinspre bord in jos! e nasol ca a prins cateva puncte de rugina !
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
nu are treaba parbrizul.e infundat furtunul de scurgere.ala in forma de trompa.il gasesti in compartimentul motor pe mijloc , prins pe peretele ignifug.cauta ca s-a mai discutat.exista si poze.
  • OpelvectraACC

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Corect Marian. Era infundat furtunul la-m curatat astept prima ploicica! Smile Se poate inchide Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR