Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut
am si eu o problema/nedumerire cu masinuta mea
opel astra f din '94 hatchback 5 usi 1,8i monopunct 66kw 90cp c18nz
de ceva vreme (destul de mult) imi tot troncane , hurducaie , zangane (ca nu mai stiu cum sa zic) spatele
ieri am bagat-o pe o groapa din aia si m-am bagat sub ea sa vad de unde vin acele zgomote
SUSPECTAM tobele , dar am tras de ele si par ok , adica se misca dar destul de greu ceea ce inseamna ca tampaonele acelea isi fac treaba
TELESCOAPELE cred ca sunt bune deoarece m-am lasat pe ea cat am putut de mult si nu se lasa prea repede , adica nu facea balans mare si revenea destul de repede la pozitia initiala fara a mai face balans
am tras si de toata PLASTICARAIA de prin portbagaj si e destul de tapana
PRECIZEZ ca atuci cand PLOUA nu se mai aude nimic , e cu mult mai silentioasa
si parca nu as vrea sa ma duc pe la mecanici si sa - si dea fiecare cu parerea . La unul sa schimb ceva , apoi sa constat ca nu e de acolo , la altul sa schimb altceva si sa constat iar ca nu e de acolo .......
parca as vrea sa merg cat mai APROAPE DE ADEVAR
sper ca ma poate ajuta cineva si pe mine caci m-am saturat de aceste zgomote de parca as avea portbagajul plin cu diverse
imi cer scuze moderatorilor daca nu am formulat titlul cum trabuie si sa-l modifice cum cred de cuviinta
Skip ads

  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cand ploua din cauza zgomotului nu mai auzi nimic, nu cred ca are vreo legatura cu defectiunea ta.
La roata de rezerva/cric te-ai uitat? La mine zdranganea cric-ul si l-am invelit intr-o folie cu pernute de aer(nu stiu cum ii zice Embarassed ).
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Smile
nop , nu e vorba de momentul in care ploua Smile ci dupa ploaie
de ex aseara a plouat - azi nu se aude mai nimic
am sa ma uit si la roata de rezerva si cric desi nu cred deoarece se potoleste dupa ploaie
ca si o gluma : o ploua mai mult
  • Tazz

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Tigra 1995 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pe sapte ai 4 bucse....2 la punte si 2 la telescoape in capetele de jos....uite-te la alea....mie ele mi s-ar parea suspecte!
Skip ads

  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu ai un mecanic bun..schimbi de innebunesti si tot se aude...
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
stiu asta , o sa incerc pe cat posibil sa depistez eu de unde provin aceste zgomote si abia apoi sa ma duc la un mecanic
dar tare mi-e ca de ce imi este frica tot nu o sa scap
am sa ma uit si la acele bucse si va tin la curent
multumesc
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
ia vezi tu sa nu ai bucsile de la bara stabilizatoare alea cand sunt uzate troncan de zici ca e caruta la mine alea au fost si eu ca sa fiu sigur am schimbat si bieletele antirului acuma nu stiu daca la masina ta e la fel. bafta
  • Astra X16XEL

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
La mine troncane la orice groapa sau denivelare si la toate service-urile la care am fost mi-au zis ca n-am nimic, ca e masina veche si n-am ce cere mai mult. Acelasi lucru mi-a fost confirmat si azi. Nu ma deranjeaza atat de mult vibratia cat zgomotul, iti da impresia ca e mai grav.
Am mers cu un coleg de servici cu un golf 6 prin niste gropane, nu simteai si nu auzeai absolut nimic. Motorul daca din exterior era galagios din masina nu se auzea nimic, era foarte bine izolata masina.
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
facusi comparatie acuma..... eu zic sa verifici alea la mine alea au fost si la mine la fel facea la orice denivelare si groapa eu dadeam muzica tare sa nu mai aud zgomotu eu zic sa verifici alea Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR