Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.

Vreau sa fac o calatorie pana in Austria in concediu. Din cate am citit pe sectiunea asta de calatorii, in Ungaria este obligatoriu sa ai o trusa sau un set cu becuri de rezerva.
De unde as putea gasi de cumparat o trusa din asta? Exista cumva trusa originala de la GM ?

Eu am cumparat masina second din Germania si a venit cu faruri xenon. Nu as vrea sa cumpar acum becuri de schimb cu xenon ca am inteles ca sunt destul de scumpe. M-ar interesa mai mult sa am asa in caz ca ma opreste politia prin Ungaria. De circulat voi circula numai ziua.



P. S nu am stiut exact unde sa pun topicul, aici in sectiunea de calatorii sau la Astra. Daca nu e bine aici rog un moderator sa-l mute in sectiunea de Astra. Merci.
Skip ads

  • gfx8

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu stie nimeni nimic?

Rog un moderator sa mute topicul in sectiunea Astra, poate ca primesc un raspuns acolo. Merci.
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Cumperi o trusa de becuri universala.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
nu m-a intrebat nimeni nimic niciodata...oricum aveam o trusa de aia penibila cu 20 RON luata din ceva benzinarie, in caz ca se trezeste careva sa ma intrebe de sanatate.
Skip ads

  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu te intreaba, dar daca te opreste te poate intreba si de aia si e cam scumpa amenda daca nu ai. Trebuie sa ai becuri de rezerva si daca nu poti sa le schimbi tu, ci trebuie sa mergi la service, nu conteaza asa e legea, am vazut la televizor.
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Plec si eu in Austria in cateva zile si ma intereseaza ce alte lucruri trebuie sa mai avem la noi ? (gen: veste reflectorizante , trusa medicala )
Multumesc !
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Cu 5 euro rezolvi problemele Shocked ca ungurul daca e pus pe treba poti sa faci orice nu scapi de 5-10 euro in rest trusa ,triunghi si euro marunti Embarassed la tine...la austriac si neamt sa nu incercati cu spaga ca va si pune catusele si va strica concediul dar ungurul,cehul,slovacul abia astepta ,,traditia,, iar la radar 10-20 euro daca te prinde
  • oviprof

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 1995 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Fac drumuri destul de des in Ungaria. Daca nu saptamanal, la doua saptamani sigur. Fiind destul de aproape ma duc la ei la stranduri. Sunt foarte faine. In ceea ce priveste trusa(setul) de becuri, nu mi-a cerut-o nimeni niciodata cu toate ca m-a oprit politia lor de cateva ori.
  • AirMike

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
dar trebuie neaparat trusa? eu de ex am becuri de rezerva pentru faza scurta si pozitie. Nu pot sa mai cumpar separat pt semnalizare si frana?
  • adrian-ar

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Corsa 2000 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ideeia e sa ai ce sa arati daca te intreaba de ele....oricum ,daca te opreste pentru control si vezi ca insista cu diverse chestii...insista si tu cu 5-10 euro...este bine sa ai de toate la tine : becuri normale de schimb (chiar daca ai xenon),vesta,trusa medicala,triunghi,stingator,anvelope bune adecvate sezonului,masina curata si faza scurta aprinsa...daca esti cu copil,scaun pentru copil sau inaltator .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR