Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • sergiu_sergiu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Mi-am lovit masina destul de rau pe partea drapta si acum tre sa imi aleg un service pt reparatii. E vorba doar de tinichigerile, adica usi, prag si stalp central.Pe lista de la omniasig sunt incluse toate reprezentantele opel din bucuresti si as vrea un sfat unde sa merg, daca a mai fost cineva cu probleme asemanatoare ...

Multumesc.

Sper ca n-am inceput o discutie deja existenta, am tot cautat, dar n-am gasit nimic concret in cele existente.
  • 47lmi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
am lovit aripa fata stanga, nu shtiu ce sa fac sa incerc sa o indrept (dar imi e frik sa nu iasa aiurea ) sau sa cumpar una noua ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
47lmi, renunta la limbajul de chat. Nu toleram asa ceva pe aici
legat de dilema ta: depinde de buget. Clar ca o aripa ciocanita nu e ca una noua. Pe de alta parte, o aripa pe producator ai toate sansele sa aiba tabla mai slaba si, in extremis, sa nu se potrivesca perfect (aici intervine si mana tinichigiului)
Uite, iti dau un exemplu. La accidente, cine, cum si de ce, la pagina 13, ai masina mea. "Aranjata" de craciun. Un tip care a vazut-o mi-a zis ca, daca ranforsarea de sub bara era aia originala (am schimbat-o cand am cumparat masina, ca am luat-o cu mulajul unui cui de tractare pe capota si bara Smile )as fi scapat mult mai lesne. Alea originale is mai tapene. Asa, asta, de producator, s-a indoit ca plastilina.
De asemenea, depinde cat e de tare indoita aripa. Daca e indoita rau de tot o sa te trezesti ca ti-o umple de chit. Si ca peste 1-2 ani, o sa inceapa sa iti crape chit-ul. Si uite asa.
Ca sa rezumam: depinde de cat e de avariata si de buget. Daca poti sa o schimbi cu una originala, e cazul ideal.
  • 47lmi

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
mersi frumos, am vorbit cu multi prieteni si m-au sfatuit sa o indrept, dar imi e frica pentru ca omu e om si greseste, poate nu o face la linie si sa se vada urat. o sa fac o poza si o s-o postez aici.
  • Taorei

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
daca se poate indrepta nu are rost sa dai banii aiurea, mergi la un tinichigiu bun.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR