Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut.din dorinta de a-mi schimba consola mediana la f-ul meu, am cautat pe forum ,dar nu am gasit nici un tutorial cu privire la aceasta,sau o fi si nu am gasit eu.oricum si daca este si daca nu am sa fac eu unul cu speranta ca nu se va supara nimeni.daca cineva a mai facut aceasta operatiune si crede ca nu am dat destule date este rugat sa aduca inbunatatiripentru ca celorlalti colegi care vor sa faca si ei sa le fie cat mai usor posibil.
-prima data am dat scaunele din fata ,in spate de tot,dupa care am tras frana de mana
-am scos afara scrumiera spate sub care sunt 2 suruburi care se desfac

-la mijlocul consolei se afla un capac (spatiu depozitare)care se scoate foarte usor cu o lama(briceag)sub care se mai afla un surub desfacandu-se si acesta



-apoi la capatul consolei se mai afla 2 suruburi deo parte si de cealalta care bineanteles se desfac si acestea.

-dupa aceasta se da jos mansonul de pe frana de mana

-si de pe schimbator



-se trage usor in sus de la spate spre fata,spun usor pentru ca mai trebuiesc deconectate 2 fire;un papuc de la bricheta si unul de la becul ce ilumineaza scrumiera cand o deschizi(cu contactul pus)dupa care se scoate de tot.

-dupa care se monteaza la loc invers de cum s-a dat jos.

-in speranta ca am putut ajuta pe cineva cu acest mic topic ,va multumesc si astept si alte"retusuri"
  1. Home
  2. Tutoriale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR