Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • JAC2.00tdi

  • Mesaje scrise: 1,452
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2007

  • Mesaj Privat
... mai bine ne-am lua buburuzele cu noi in dormitor.... si nu ar mai fi probleme Smile

D_M_G prelata ta e din panza groasa?.... cum erau inainte vechile prelate la dacie?.... daca da nu se zgarie vopseaua cand o unfla vantul? Rolling Eyes Rolling Eyes
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si cand va cade teiul lui Eminescu la o furtuna...termini cu Amin! Laughing Laughing Rolling Eyes
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
doar daca vine URAGAN-ul Very Happy Laughing Laughing
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Prelata, dupa cum de vede, este dintr-o foaie de cort militara! Nu este groasa dar nici prea subtire! Pe interior arata ca un material normal si nu zgarie!
Eu mi-am luat aceste masuri cu investitie minima pentru motivul ca am vazut cateva masini bombardate de grindina! Unii poate sa zambeasca...dar dupa o grindina...cred ca cel care zambeste...sunt eu! Very Happy
Mai bine o mica investitie preventiva decat o tabla ciuruita de sute sau mii de "ghiulele" de gheata!
La plopi, tei si alti arbori...nu merge sigur Smile dar la grindina .....cu siguranta isi face treaba!
PS... Prelata este prevazuta cu cablu imbracat in plastic si lacat in partea de jos...nu are cum sa fie umflata de vant!
URAGANE...noroc ca stai departe de mine si nu prea ai sanse sa vii des prin Prahova! Smile
Skip ads

  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu credeam ca am sa vad asa ceva. Shocked
De indata ce a inceput sa ploua si sa bata vantul m-am dus la masina sa o mut. Totul a durat 2 minute, cand m-am intors un copac era la "pamant" peste locurile de parcare.
Din fericire ptr mine si cealalta persoana care si-a mutat masina nu s-a intamplat nimic, din nefericire ptr dsoara posesoare de Corsa C, copacul i-a distrus masina.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
D_M_G, eu cred ca se matuieste vopseaua de la praful care se depune pe masina in mers si care este ulterior frecat cu prelata.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Sincer nu am vazut modificari vizibile! De obicei o pun cu grija fara sa se frece de suprafata tablei, iar buretii fiind detasabili, ii pun doar in caz de grindina! Am luat aceste masuri, vazand doua masini efectiv bombardate de piatra! Masini noi occidentale facute varza! Nu cred ca mai avea ce sa le faca...poate sa le umple umple "gaurile" cu 4 Kg de chit! Naspa....asta e...si pe moment am gandit varianta asta, ca nu am garaj! Bine ca unde o tin, este o zona fara copaci...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Impunsaturile alea se rezolva cu un aparat cu un fel de ventuze.
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Impunsaturile alea se rezolva cu un aparat cu un fel de ventuze.

Numai ca ....daca sunt cateva sute, poate mai multe...te lasi pagubas! Smile
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@cozmino: te sui in masina, opresti la biserica preferata, aprinzi lumanarile aferente plus una speciala si zici un multzam mare mare!
Asa noroc rar prinzi. Noroc sau interventie divina...
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
azi am trecut pe drumul obisnuit spre servici pe o straduta unde peste noapte unul din arborii imensi de pe margine avea o mare craca rupta, si atarna peste strada pana pe partea cealalta...se trecea pe sub, greu dar se trecea...am trecut si eu...dar ma gandeam ce ar fi sa cedeze chiar atunci...hmmm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR