Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • VaLeX

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am o astra f din 95 , motor 1.6 16v, si cand schimb vitezele , 2->3 sa zicem , in 2500 , in momentul in care ar trebui sa scada turometrul (fiind timpul de schimb al vitezelor , acel punct mort) spre 1000 1500 ...el creste spre 3000 Neutral si ramane cam 3-4 secunde acolo , sau daca o scot din viteze la 1500 , el creste la 3000 sta 3-4 secunde apoi scade ....stiti care ar fi problema? ma dispera , stau cu masina uneori turata la semafor in 3000 Neutral ce mama naibii sa'i fac ...?

astept sugestii ...
Skip ads

  • kalou_mg19

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2009

  • Mesaj Privat
asta mi se intampla si mie la un opel tigra...exact aceiasi problema asa ca daca primesti un raspuns te rog anunta-ma si pe mine ca nu mai pot...se tureaza masina singura de nebuna pana la 3000 ea fiind pe liber iar ca sa o fac sa scada rotatiile adica sa isi revina mai la 900rpm cum e normal tre sa o bag in viteza si sa ii produc frana de motor pana la turatia normala unei masini pe liber
  • VaLeX

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
kalou_mg19 a scris:asta mi se intampla si mie la un opel tigra...exact aceiasi problema asa ca daca primesti un raspuns te rog anunta-ma si pe mine ca nu mai pot...se tureaza masina singura de nebuna pana la 3000 ea fiind pe liber iar ca sa o fac sa scada rotatiile adica sa isi revina mai la 900rpm cum e normal tre sa o bag in viteza si sa ii produc frana de motor pana la turatia normala unei masini pe liber

exact asa fac si eu , ca sa scada turatia, o bag`n viteza si frana de motor ..
sper sa stie cineva care'i buba Neutral
  • Mihay

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...ght=throttle+body
... poate va este de folos.

Bafta!
Skip ads

  • VaLeX

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am rezolvat problema, era un furtun de la clapeta de acceleratie spre admisie , care era fisurat si tragea aer fals pe acolo, l-am inlocuit si acum merge bine Smile multumesc pentru ajutor !
  • catalinR

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999 td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cine poate sa ma ajute si pe mine sa-mi dau seama de ce acu de la turometru sub zero,la relanti in loc sa-mi stea la 800 acumi imi sta la 500
  • catalinR

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999 td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cine poate sa ma ajute si pe mine sa-mi dau seama de ce acu de la turometru sta sub zero,la relanti in loc sa-mi stea la 800 acumi imi sta la 500
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR