Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Sorin Claudiu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ASTRA B are in portbagaj unde se schimba ; becurile de la stop un ventil ca cel de la roti ,care are rolul de reglare suspensia in functie de greutatea incarcarii masinii. Io am o VECTRA B si acest ventil nu il gasesc stie cineva daca il are pus in alta parte? in carte la mine scrie "CAR SPORT " si are garda la sol mai joasa putin... As vrea sa o ridic daca are optiunea aceasta .Daca puteti ajutatima, Va Rog !



Skip ads

  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Masina ta nu detine aceasta dotare!
PS.Nu exista Astra B,ci doar F, G, H,!
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
La inceput si eu mi-am pus intrebarea daca ar avea perne hidraulice, asta pt ca trecand f incet pestetraversele acelea de cauciuc care sunt montate pe diverse strazi si in special in dreptul scolilor, auzeam de fiecare data ca un fasait cand se urca si cobora roata pe aceste cauciucuri. Intr-adevar fasaitul se auzea mai tare in spate.
Initial am crezut ca este vorba si de o suspensie hidraulica auxiliara dar uitandu-ma in carte mi-au fost spulberate visele. Simplu amortizor si arc. sistem de suspensie clasic. Acum binenteles ca neamtul a prevazut din fabrica un amortizor pe gaz, ceea ce asigura un raspuns mai bun in detrimentul confortului.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Dupa discutia purtata, m-am intalnit cu o cunostinta care are astra G break si l-am rugat sa imi arate ventilul din porbagaj care corespunde pernelor de aer. Am cautat apoi la Vectra mea ca sa ma asigur si nu am dat de asa ceva. Oricum stiam din manual dar totusi cine stie?
Respectiva cunostinta mi-a spus ca s evede si cu ochiul liber pe zi pernele de aer daca te uiti cu atentie, dar discutia purtandu-se noaptea nu am putut vizualiza acest lucru.
Skip ads

  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
toate astra g caravan au asa ceva ?
unde ?
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Arrow Dupa cum a spus si sorinclaudiu, astra G caravan are in porbagaj pe partea dreapta dupa ce deschizi usita de plastic care iti permit accesul la blocul de lumini spate (lampa spate dreapta) pe caroserie un ventil acoperit cu un dop de cauciuc. Incarcarea se face la orice vulcanizare ca si cum ai umfla o anvelopa. Atentie insa la presiunea cu care le umflati. Wink
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Dotarea e optionala, si destul de rara... Rolling Eyes
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
nici eu nu am asa ceva in portbagaj pe caravan. si nici nu am vazut prea multe sa aiba.
  • mocanuradu

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am avut si eu astfel de amortizoare reglabile cu aer, chiar foarte foarte practice, nici nu va spun ce greutate am pus in portbagaj intr-o zi, fiind nevoit, ca nu gaseam alta masina si eram presat de timp, dar din nefericire un crater pe timp de noapte si ploaie mi-a rupt amortizorul pe dreapta si am fost nevoit sa-mi pun normale pt ca 1 singur amortizor reglabil era putin peste 1000 RON, asa ca am ramas doar cu conductele de aer Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR