Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Cum e motorul turbo de pe astra bertone (Z20LET) ? ala de 2000cmc, 140kw (190cp) ma refer la fiabilitate in primul rand, si mai apoi si la consum, are careva pe masina? Turbina e ok? Ma intereseaza cam orice detalii cu privire la acest motor. Daca ma purteti ajuta cu un sfat, ceva , va multumesc.
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa-l montezi pe corsa ta, atunci mai bine nu... inainte sa-ti iei licenta de aviator Smile)
Din cate am mai citit sunt ok motoarele, insa nu sunt la fel de rezistente/pretabile la modificari, ca predecesoarele C20LET. Detalii tehnice vei gasi pe migweb
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Smile Smile Smile Smile
Daca vrei sa-l montezi pe corsa ta, atunci mai bine nu... inainte sa-ti iei licenta de aviator

Numai tu puteai sa te gandesti la o astfel de modificare Smile.

Nu man, deci ma chinui de ceva vreme sa imi schimb masina, si am aflat ca s-ar putea sa am un pic mai multi bani decat calculasem asa ca "ma simt nevoit" sa iau in calcul si varianta Astra Coupe Bertone Turbo, pe care nu cred ca vreau sa o modific in vreun fel, poate doar mici detalii de design, si intreb si eu ca omul calculat la ce sa ma astept din partea unui astfel de motor Smile.

Si ce e migweb asta? Da-mi te rog un link sau ceva ca sincer sa fiu nu m-am prins Smile
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
http://www.migweb.co.uk/forums/vbindex.php
Daca e ala pe care il stiu eu
Skip ads

  • dany-turbo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am eu aceasta masina despre care vb si sunt foarte multumit de ea,...si cred ca am toate modificarile care se puteau face pe acest motor fara sa umblii prea tare in el ...si sunt foarte multumit de ea....
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
ramane sa vorbim la o cafea, dar sa o iau intai Razz
  • dany-turbo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
oki , putem sa vb si pe messeger daca vrei...id-ul meu este phantomasxxx
  • craetos

  • Mesaje scrise: 332
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2009

  • Mesaj Privat
eu am motor z20 let pe masina. ce sa iti spun, legat de consum, 8-9 extraurban, 12-13 urban (precizez ca motorul meu este resoftat la EDS si saltat de la 191 CP la 240.) viteza maxim, a luat bordul 250 km/h. singura problema pe care o am eu la motor, este ca imi cam mananca ulei, aproximativ 1 l la 2000 km
  • danygabryel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua o problema aparuta la opel bertone 2.0 turbo 190 cp scoate fum albastru turbo trage bine are forta nu arata nimic in bord mai exact cund sta la relantii scoate fum rau rau si parca miroase a ulei ars asa si citeodata parca toba finala este umeda a ulei dar nu mereu se intimpla aceasta cauza la viteza merge normal chiar si la 230 h ce poate fi are cineva o idee ? Ceva sfaturi nu stiu de ce sa ma apuc mai intii
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR