Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gyo2000

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!
Mi-am luat un vectra C din 2006, si nu stiu urmatoarele:
- imi arata pe display ca nu am apa pt spalat parbrizul desi e plin rezervorul de apa.
- dimineata , pentru 5 minute, imi ramane cheita aia de service aprinsa, apoi se stinge si nu se aprinde pana ziua urmatoare.
-s-a aprins pentru 30 min indicatorul cel galben de ulei. cred. apoi s-a stins. uleiul era la nivel. ce sa fie?
- nu stiu daca aceste coduri de eroare (OBD-II Diagnostic Trouble Codes) sunt valabile si la vectra C. Inainte am avut un Astra G din 2001 -
- cum pot afla daca are senzori de ploaie si lumini (in afara de modul practic, pt ca se pare ca nu are)
- cum pot afla ce sistem de navi are? (am cd pt europa ...cd 70 navi) Este adevarat ca poate fi cumparat din targ cu 50 ron?
- voi putea adauga harta ro?
- cum poate facut sunetul sa creasca/scada cu viteza?
- nu sunt sigur ca are alarma...daca nu are pot folosi la comanda cheia masinii fara sa mai port si o telecomanda suplimentara?
- cum as putea sa fac sa se inchida geamurile singure fara sa mai tin apasat pe cheie?(la Astra pusesem un modul de cateva sute de mii)
Va multumesc mult!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Vezi ca exista o sectiune dedicata pentru Vectra! Acolo vei gasi deja postate raspunsurile la intrebarile tale.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
se muta de la discutii generale
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
[quote="gyo2000"]Salutare!
Mi-am luat un vectra C din 2006, si nu stiu urmatoarele:
- imi arata pe display ca nu am apa pt spalat parbrizul desi e plin rezervorul de apa.
- dimineata , pentru 5 minute, imi ramane cheita aia de service aprinsa, apoi se stinge si nu se aprinde pana ziua urmatoare.

1.- nu ai senzor in vasu de apa( daca ai activat functia recent si n uera activata de fabrica) sau e dus senzoru.
2.- ai ceva eroare punea-o pe tester si afli care e buba.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR