Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Am cautat de am inebunit pe tot forumul dar nu am gasit nimic legat de asta ... Detin un opel astra g in 3 usi 2001 diesel 1.7 tdi. Dupa cum probabil stiti si cred ca la toate modele in 3 usi este la fel, tapiteria dupa fata de use este neagra, si aici ma refer doar la partea textila si nu are absolut nici un contrast bordul fiind negru, restul fetei de use fiind tot neagra si m-am gandit sa ii dau putin contrast si mai exact sa schimb carpa aia neagra cu ceva mai viu colorat. Am incercat sa trag de partea textila dar nu am fortat nestiind exact procesul de desfacere deci mai exact cum se desface ? Se trage de ea pur si simplu ? Trebuie data fata de use jos cu totul pentru a demnta partea care ma intereseaza pe mine ?
Daca s-a mai discutat pe undeva inclin capul si rog postarea link-ului aici. Va multumesc anticipat !
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu trage de ea ca o strici. Panoul de usa este format din bucati de carton lipite intre ele. Nu se poate demonta decat cu ciocanul. Lipeste materialul tau peste cel existent. Wink
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cu ce se poate lipi materialul peste cel vechi? Si pe mine ma tenteaza sa fac aceasta modificare, impreuna cu vopsirea consolei centrale, ca sa fac un contrast in masina.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
http://forum.astraownersnet...thread.php?t=7906 Smile
Skip ads

  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pai da, dar daca lipesc materialul peste cel existent garantat nu va iesi o treaba calumea si eu de fel sunt mai perfectionist deci vreau ca totul sa fie ok ori o las balta ... Totusima indoi sa cred ca partea textila este parte comuna cu restul fetei de use si ca atare sambata desfac fata de use si trag de tapiteria aia sa vad care e treaba ... daca o rup, o lipesc la loc Very Happy Daca reusesc sa o dezilipesc cat de cat tai un sablon dupa ea si cu o bucata de plastic mai duc in umbrac cu burete subtire si fin dupa care ii pun si tapiteria dorita de mine ...

Una peste alta tot imi este frica si mai mult mila sa trag de alea asa, asa ca v-oi experimenta la fata de use din spate ca daca se strica ceva nu se vede prea mult (reamintesc ca masina este in 3 usi). Materialul in am deja si buretel si lipici si pistol cu capse etc trebuie doar sa jupoi aia de acolo ... Revin cu poze pe sambata seara ...

Numai bine all !
  • opel_astrag

  • Mesaje scrise: 568
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...ght=tapiterie+usi

uita-te aici si daca doresti ajutor ia legatura cu mine
  • Bolidul

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2008

  • Mesaj Privat
@opel_astrag esti mare domne` ... Deci este absolut bestial cum ai facut trebuie sa legam o prietenie neaparat Very Happy. Florrynel este ID-ul meu da-mi add te rog si sa discutam cum ai facut si de unde ai luat materialele etc etc si la sfarsit dau o galeata de bere ! Merci inca o fata ! Vorbim pe mess !
  • ovidiu_ovidiu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Sal. S-ar putea sa fiu offtopic dar vreau sa stiu si eu daca se poate retusa tapiteria unei fete de usa la un Opel Astra H .Am carat pe bancheta din spate un tv si am zgariat tapiteria fetei de usa si vreau s-o repar cat mai repede. am nevoie urgent de un sfat sau de un tapiter care sa se priceapa pentru ca vreau sa arate ca noua . Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR