Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • samuelumeu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Ilfov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut . Am si eu o problema cu o vectra b diesel 2000. Dtl . Are momente cand nu vrea sa mai intre in viteza si cateodata intra normal . De la ce credeti ca poate sa fie ?
  • OpelDriver

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2014

  • Mesaj Privat
1 la mana ai postat total aiurea, deschizi post nou cu problema ta pe pagina principala.
2 la mana, ori este timoneria "putin probabil" dar daca intra doar ocazional greu in viteza cred ca iti cere alta cutie de viteze cum mi-a cerut mie acum 2 saptamani.Imi intra greu in prima viteza, undeva la 2 luni a facut treaba asta pana intr-o zi "acum 3 saptamani" cand a pocnit ceva in ea, inca functiona, a mai mers inca 1 saptamana dupa care sa rupt ceva in diferential mai mult ca sigur pt ca baia de la diferential a fost gaurita de ceva din interior.In masarier merge ca in prima zi, in fata merge in suturi, agata ceva.... agata, azi am luat masina de la service cu o alta cutie pe ea.
  • costica33

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa-mi iau un vectra b 2.0 benzinar iar vanzatorul a zis ca are schimbate injectoarele de la un 1.6 ca sa consume mai putin. Vreau sa va intreb daca sau schimbat doar injectoarele sau a fost schimbata si rampa?
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
injectoarele de 1,6 nu au aceleasi dimensiuni ca cele de 2.0 , am incercat eu sa pun pe x16xel-ul meu injectoare de x20xev si canci , nu mi-a iesit din prima ( diametru , oringuri ,) . Cu siguranta merge facut o adaptare ceva , am impresia ca rampa de 1,6 e mai scurta si distanta intre injectoare e mai mica decat la 2.0 . Deci daca omul a pus injectoare de 1,6 pe x20xev doar pentru consum poate ca a reusit el cumva . Daca vezi rampa si mufele injectoarelor iti dai seama ( cele de 2.0 parca au culoarea rosie si cele de 1,6 negre ) , sper sa nu ma insel . Mai asteapta raspunsuri de la colegi care stiu mai bine , eu m-am lovit de asta acum vreo 5 ani .
  • costica33

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa zic....ma tem sa nu cumpar masina si sa iau vreo teapa....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR