Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mi s-a furat sticla de la oglinda retrovizoare din partea stanga. Suficient cat sa ma enervez cand conduc Smile
Mi-am pus alta, dar dand declaratie la politie, cei de acolo mi-au povestit de sistemul antifurt prin marcare chimica a geamurilor. Se face inscriptionarea seriei sasiului, sau a numarului de inmatriculare, astfel incat sa se descurajeze furtul. Ati auzit de asa ceva? merita 100 Ron sistemul asta? Inscriptionarea este ireversibila, nu se mai poate sterge.
Alte sisteme de antifurt cunoasteti?
Skip ads

  • bogdanbratescu

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2005

  • Mesaj Privat
johnnyca a scris:Mi s-a furat sticla de la oglinda retrovizoare din partea stanga. Suficient cat sa ma enervez cand conduc Smile
Mi-am pus alta, dar dand declaratie la politie, cei de acolo mi-au povestit de sistemul antifurt prin marcare chimica a geamurilor. Se face inscriptionarea seriei sasiului, sau a numarului de inmatriculare, astfel incat sa se descurajeze furtul. Ati auzit de asa ceva? merita 100 Ron sistemul asta? Inscriptionarea este ireversibila, nu se mai poate sterge.
Alte sisteme de antifurt cunoasteti?


a mai fost o discutie pe forum. Cauta
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
referitor la inscriptionat oglinzile : http://www.autoident.ro Smile
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
stiu despre cine este vorba... dar ma interesa sa aflu daca e eficient sau nu!
Skip ads

  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
am vazut masini care aveau oglinzi inscriptionate.
cu alte numere.
de ce nu le-ar fura si asa?
N-ai casco?
Nu de alta dar noi sunt 6 milioane.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu le-am inscriptionat. Pana acum nici o urma de vandalism. Dar...asa cum zicea Acidman e o loterie. Ideea e ca pericolul sa ti le fure e mai mic. Dar de furat inca poate.Ma uitam ca daca e noapte si esti intr-un loc intunecat scrisul ala nici nu se vede. Iar inscriptionarea se poate sterge cu alt acid.
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am casco, dar in cazul furtului, firma asiguratoare nu te despagubeste pana nu vine rezultatul anchetei de la politie. daca vrei sa ti le pui imediat, trebuie sa le platesti tu si cand vine raspunsul de la politie iti dau contravaloarea pe baza facturii, devizului si bonului fiscal Wink
Mie mi s-a furat doar cea de pe stanga care m-a costat 340 RON.

Cred ca o sa apelez la inscriptionare. Din cate am vazut pe site... nu costa decat 100 RON... e destul de bun pretul.
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
unui prieten i le-au furat pe amandoua ( 7 opel astra intr-o singura noapte) am avut bafta deoarece eu parchez masina foarte aproape 10 cm de un gard si nu pot sa ia decat una. si a fost la militie si i-au dat dovada cu care a fost la aliantz si le-au pus "pe loc" adica in doua saptamani ca n-au avut pe stoc la auto class( dealer mercedes, nu stiu de ce de la aliantz l-au trimis acolo)
Skip ads

  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
probabil depinde de cum iti face dovada politia... la mine cica a fost plangere penala si asa se procedeaxa conform legii.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am inteles ca acum dureaza 30zile pana iti da dovada? ceva cu cercetarea penala sau asa ceva?
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
caz real patit de subsemnatul anul trecut :
am ramas fara casetofon la intersectia ferdinand cu avrig Sad pe masina de la firma aveam casco.m-am dus la politie (poze ...etc etc) de unde mi-au dat o dovada.cu ea m-am dus la asigurari, unde mi-au deschis dosar si cei de acolo mi-au dat o hartie cu care m-am dus la politie, urmand sa ma intorc in timp de 30 zile la asigurare cu raspunsul de la politie - daca au depistat autorul/recuperat bunul sau autor necunoscut.i-am dat ceva politaiului care trebuia sa imi dea dovada si mi-a dat-o dupa doar 15 zile.m-am dus la asigurare, unde m-au respins cum ca a doua dovada e data la doar 2 saptamani, nu la 30 zile.m-am intors la politai, care mi-a dat o alta dovada, de aceasta data dupa inca 10 zile, apoi iar la asigurare (am dat ceva si aici - vin rosu Smile ) si in 30 zile mi-a virat banii in contul firmei.
cam asa stau lucrurile, sau cel putin stateau... Smile
  • osnagaradu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Din cate am vazut pe site... nu costa decat 100 RON... e destul de bun pretul.

aici inscriptionarea oglinzilor este doar 30 RON prin acelasi sistem Laughing
http://www.depozituldeanvelope.ro
Skip ads

  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pfiii!!! e chiar ieftin ..eu am vazut si pret de 35Eur.......
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
EU sunt tov lu' ACIDMAN caruia i-au furat oglinzile la opelas Evil or Very Mad , amandoua odata. Eu le-am pus la autoklass fortzat de imprejurari, adik in timp ce asteptam nu stiu ce confirmare de la casco, constatatorul de la alianz fiind acolo in ziua respectiva, a intrat un idiot cu camionul in mine, masina fiind parcata si eu uitand-u-ma la ea Evil or Very Mad Twisted Evil
A venit directorul de la service-ul autoklass, idiotul care m-a lovit fiind angajat autoklass, si mi-a spus k o sa-mi repare la ei masina fara sa ma mai duc la politie, casco, acte, tot kktul care se intampla in tzara asta. Eu am fost de acord, si atunci constatatorul mi-a propus sa imi puna oglinzile tot la autoklass, eu fiind iarasi de acord. MARE GRESEALA. Astia d la autoklass lucreaza cu augsburg. Au facut comanda de oglinzi la Augsburg si a durat 2 saptamani pana le-au adus k nu aveau p stoc. Acum le-am pus pe aman2, dar am o alta problema. Evil or Very Mad
Ori nu au stiut aia d la mercedes sa mi le monteze ori mi-au stricat aia si motorasu cand mi-i le-au furat, k nu mai pot sa le reglez, "scapa".
Asa k acum o sa dau comanda si de motorasele respective.

MORALA: NU SCHIMBATZI NIMIC DE LA OPELAS LA ALT SERVICE IN AFARA DE UNUL AUTORIZAT OPEL. In loc sa dureze 10 min sa-mi puna oglinzile, a durat 3 saptamani Evil or Very Mad
Si inca nu e GATA Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

ASTEPT ceva raspunsuri de la voi, in legatura cu oglinzile, dc imi scapa cand incerc sa le reglez, poate a mai patzit cineva ceva asemanator. Tot sper sa nu le fi pus bine aia d la mercedes, sa nu sa mai stau acum sa schimb si motorasele.
merci
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
SI apropos, o sa ma duc si eu sa-mi marchez chimic oglinzile, la depozitul d anvelope, 30 ron. Si dupa ce mi le afura sa-l vad pe altu cu oglinzile mele.... In momentul ala o sa ma vedetzi la "stirile de la ora 5" Twisted Evil
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
iti dai seama ca daca ti le fura sansele sa le vezi pe alta masina sunt practic nule la cate astra g sunt in bucuresti ...
bem berea diseara?
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
LUPUlup a scris:....
ASTEPT ceva raspunsuri de la voi, in legatura cu oglinzile, dc imi scapa cand incerc sa le reglez, poate a mai patzit cineva ceva asemanator. Tot sper sa nu le fi pus bine aia d la mercedes, sa nu sa mai stau acum sa schimb si motorasele.
merci


Incearca la un service Opel sa le dai jos si apoi sa le remontezi.
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Asa am sa fac. O sa fac insa reconstatarea, asa m-au sfatuit aia d la autoklass, si o sa ma duc la un service OPEL.
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am inlocuit sticla la DiBas si merge perfect.. am preferat sa ma duc la unii care toata ziua umbla doar cu Opel-uri.
  • slysoft

  • Mesaje scrise: 108
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Tocmai mi-au furat o oglinda, iar pe cealalta mi-au spart-o ca era prea bine prinsa, probabil. cenzurat. Pentru anunturi comerciale avem sectiune comerciala
Exclus sablare. Hotii le fura si pe cele sablate. Ei nu stau sa citeasca noaptea daca e ceva scris pe oglinda. Cunosc cazuri concrete.
Multam de ajutor, anticipat.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR