Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • lkn

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vreau sa cumpar bertonele asta. Masina e acum in Bihor la un bisnitar dar eu am vazut-o de foarte multe ori aici in Cluj-Napoca si chiar imi placea masina. Ma gandesc ca a cumparat-o ca s-o vanda mai departe, si as vrea sa vorbesc cu fostul proprietar sa aflu istoricul real al masinii pentru ca in bisnitari nu am incredere. Nu stie nimei nimic de ea?


Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pune mai multe poze cu ea , poate iti mai spune cineva cate ceva din ce se vede in fotografii , pe exterior
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut-o pe autovit . Parerea mea :
- pretul cam mic
- lovita bara spate si reparata
- toba aia e tiganeala
- din poza ta ornamentul pe partea soferului nu vine la linie , asa ca vezi de chit pe partea aia
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Pai daca e la un bisnitar iti dai seama ca a luat-o sa o vanda mai departe.Probabil masina a avut ceva probleme si a fost cumparata de bisnitar la un pret mai mic,iar el a reparat-o si o vinde acum cu un pret mai mare sa ii ramana si lui ceva.
Parerea mea este urmatoarea.Daca nu esti fortat de imprejurari nu cumpara masina de la astia.
Iti dau un exemplu:
Un patron de-al tatalui meu a vandut o Skoda Octavia,care facuse in 3 ani ~ 380 000 km(masina de patron,muncita) cu ~ 2000 de euro sub pretul pietei.Peste cateva luni am vazut-o cu tata in targ,avea ~130 000 km,volan,schimbator de viteze,manerele de la usi,presurile,tapiseria noi si pretul cu mult mai mare decat a luat-o.
Skip ads

  • lkn

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eu cu omul am vorbit sa-i dau vectra mea la schimb cu un Seat Leon si din vorba in vorba imi zice ca are si un BMW de vanzare dupa care imi zice ca are si un bertone, atunci mi-am dat seama ca e bisnitar.
cat despre pret nush ce sa zic... am o cunostinta tot bisnitar de masini si saptaminile trecute a dat un bertone turbo inmatriculat la 5200 de euro, unul de 1.8 la 4900 si o bora 1.6 cu foarte multe optiuni pe ea la 4000 de euro.
@bertone dupa ce ti-ai dat seama ca a fost lovita in spate?
daca masina a fost facut bine chiar nu-mi pasa ca a fost lovita (dar daca e plina de chit atuci e o problema), cat despre toba, acela e doar un capat care se poate da jos, si il avea si cand era masina in CJ
vreau totusi sa dau de proprietar sa aflu povestea masinii, n-as vrea sa renunt la vectra mea care merge impecabil pt o epava, dar parca mi-as dori o masina putin mai sportiva si la cum merge piata n-o sa reusesc niciodata sa o vad la un pret cat de cat corect
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
uite aici niste preturi http://home.mobile.de/home/...VehicleType=false
cu cat le cumpara ala de afara sa le vanda aici la preturile astea 5200,4900 ? (si mai sunt si inmatriculate la banii astia Shocked )
parerea mea e sa te feresti de masinile din Salaj ca din ce am auzit eu sunt majoritatea manarite (airbag-uri sarite si alte alea)
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
In Salaj se aduc cele mai multe masini accidentate , dupa care is reparate si vandute mai departe bisnitarilor.
  • lkn

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Masina nu e adusa recent de afara, e de cel putin un an jumate in tara. Era a unui baiat care o parca aici la mine pe strada (masina avea tot numerele astea pe vremea aia) si parea foarte ingrijita, fara lovituri, dar se pare ca a vandut-o si as vrea sa dau de el ca sa aflu istoricul masinii si ce probleme are de bisnitarul asta o da asa ieftin. In cj erau foarte putine bertone pana anul trecut deci trebuie sa-l stie cineva.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR