Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
De ce cred ca ai dreptate Marian 79.....
Skip ads

  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Astra G se va mai vinde inca 10ani de aici incolo ... mi'a spus mie o bunica extraterestra . Laughing
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Astra G este una dintre cele mai reusite masini din lume. Se va vinde cel putin inca 2 ani. Atata timp cat exista cerere, masina se va face si se va vinde. Personal, cred ca o vom vedea si in 2010.
  • wolfyman

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2006

  • Mesaj Privat
De aceea ma duc sa verific personal oferta si sa imi iau una saptamana viitoare Very Happy ! Sunt fericit! Sper sa ies la bani!
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mai bine daca cumparati masina noua, ganditi-va la o masina model nou, facuta pentru vest nu est;fiind model nou valoarea de revanzare se pastreaza,etc...
Deci orientati-va catre Astra H.
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Cunosc pe cineva la un dealer Opel care a zis ca Classicul se va fabrica atata timp cat vor exista cereri. Dupa cum a spus el si in Romania si in celelalte tari unde se vinde, vanzarile sunt mai mari decat la Astra H. Conteaza foarte mult diferenta de pret intre cele doua. Si eu mi-as fi dorit H-ul dar cand am luat-o eu, la acelasi motor si optionale, H-ul ma ducea la vreo 2000 euro in plus. Cand ai un buget limitat diferenta e destul de mare. Puteam sa renunt la motorul de 1.6 si sa-l iau pe cel de 1.4, dar sincer sa vorbim nu aveam chef sa-mi iau caruta fabricata in 2004. E acelasi lucru ca cei care isi iau Golf V cu motor de 1.4 si rad si cei cu Supernova de ei. Si nu cred ca Classicul e asa de depasita cum zic o gramada. In primul rand are motor generatie nou, interiorul este ok si arata foarte bine.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Oricum pierzi din valoarea de nou enorm dupa primul an. Asa ca ar fi mai bine sa pierzi cat mai putin, de accea sunt de parere ca e mai bine sa cumperi modelul nou.
  • Luco

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2006

  • Mesaj Privat
daca o vinzi dupa un an piersi mult, dar daca o vinzi dupa 4-5 ani o sa o dai cam la acelasi pret cu care o sa dai un astra H de aceeasi vechime;
e testata asta; dupa 5 ani, modelul isi pierde din individualitate; toate astrele vor fi doar astre si pretul se va stabili dupa celelalte criterii (vechime, dotari, km parcursi etc)
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Astra G se fabrica in Polonia. Cred ca fabricarea va mai tine inca mult si bine.
De ce:
- daca nu ma insel, fabrica din Polonia este relativ noua, deci trebuie amortizate liniile de montaj;
- pe site-ul unui dealer Opel din RO, motivatia mentinerii in fabricatie a modelului G este aprecierea din partea utilizatorilor;
- la dotari similare(sau macar apropiate), G-ul este sensibil mai avantajos;
- foarte multe firme care doresc un parc auto bun, doresc de fapt dotari decente(abs, airbag, servodirectie), design frumos, finisaje OK, fiabilitate mare, intretinere relativ suportabila, consum acceptabil, etc.. la toate astea, Astra G corespunde perfect. Caravana pare a fi cea mai cautata. A se vedea RDS&RCS.
- prin adoptarea de motoare din noua generatie la seria G, Astra devine si mai atractiva;
  • AcidMan

  • Mesaje scrise: 642
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2004

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Mai bine daca cumparati masina noua, ganditi-va la o masina model nou, facuta pentru vest nu est;fiind model nou valoarea de revanzare se pastreaza,etc...
Deci orientati-va catre Astra H.

Astra H si astra g impart aceeasi platforma tehnica. Astra H si astra G 1.4
au acelasi motor. Aceeasi electrica...
Doar mai multe optionale
La 2 mii de euro mai mult decat loganul iti iei masina.
Si classic ul pt asta a fost facut.
practic ingroapa oferte ca logan, fabia, kalos sau albea star.
Si daca ar avea bani toti si-ar lua H uri.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Nu iti trebuie neaparat H sa "bati" Loganul.

G-ul meu, a fost mai ieftin ca Loganul.
Are dotari mai multe ca Loganul.
Consuma mai putin ca Loganul(orice motorizare).
Sta incomparabil mai bine pe drum.
Este incomparabil mai manevrabila.
In plus, portbagajul nu se compara. Logan breack n-a aparut inca.
Despre fiabilitate cred ca n-are rost sa mai discutam. Si nu uitati ce compar: o masina sh de 3 ani, cu una noua.
Sa nu uitam de cata vreme se fabrica Astra (incluzand toate variantele) in comparatie cu Loganul, care este o masina complet noua.
In final, Opel e masina nemteasca, pe cand Loganul, cu toata influenta franceza e departe.

Binenteles ca mi-ar place si un H, dar momentan atat imi permit si sunt foarte multumit de alegere.
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
eu zic ca aceasta oferta incearca sa sparga multe alte oferte de masini mult mai slabe tehnic si calitativ decat astra classic sa nu mai vorbim de urate: clio symbol, fiat albea, kia rio, fabia si multe altele. Sa speram ca vor fi tot mai multi posesori de astre asa incat sa fie tot mai multi opelisti Very Happy

P.S. Cine are posibilitatea de un H Go for it! Sper cand va aparea Astra i Smile sa am posibilitatea sa o cumpar. Daca nu luam Astra H. Very Happy
Skip ads

  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mai fratilor nu e vorba decat de o gandire pentru viitor!.E vorba de valoarea de revanzare a unui autoturism vechi SH.Adica am bani ,cumpar una noua azi si o vand dupa un timp. Ce se intampala??? Pretul obtinut e mult mai mic daca e un model care nu se mai fabrica.
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da domne, a inteles lumea cum e cu devalorizarea asta da' ce sa faci daca nu are bani???

Sincer sa fiu, daca aveam toti banii, imi luam si eu tot Clasic in loc de H. Dar cum am luat-o in leasing, am zis ca daca tot imi iau aia dobanda, macar sa imi ia pentru ceva nou.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nu e vorba de devalorizare! E clar nu stim noi Ro ce inseamna sa cumperi un autoturism ca o necesitate si nu ca jucarie de lux.
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut ca acum in oferta la Clasic este un Multi info display... Sa fie computer de bord? oare se poate pune si la astea deja cumparate? .....
  • alex2k6

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.9 CDTI 150 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Reducerea asta la Astra e data de Opel...nu de dealer, nu? Ca am fost azi la Erebus sa intreb de o Astra Clasic si cand am intrebat de un eventual discount mi s-a zis ca deja primesc aproape 1000 de euro si ca e suficient. Eu stiam ca dealer-ul castiga cam 10-12% din valoarea masinii...deci nu ar avea cum sa moara daca imi da si mie un 2,3%, nu? Sau e o chestie generala cand au super oferte sa nu mai lase nimic de la ei?
Multumesc,
Alex
later: raspuns pentru intrebarea de mai sus - multi display ala e doar ceas+data+temp ext. daca vrei computer de bord e disponibil doar pentru 1.6l si e ca 210euro cip. N-am inteles de ce nu-l monteaza si pe 1.4 ?!
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
"N-am inteles de ce nu-l monteaza si pe 1.4 ?!" - sa se mai vanda si 1.6 Smile
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Deci conform ofertei de la GTT exista in standard un Triplu display adica cum avem noi cu ceas+temp+data, iar in optionale exista un Multi display la aprox 208eur CARE nu este disponibil ptr motorul de 1.6. Asta cred ca e comp de bord....
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Forbes, vrei sa spui care ESTE disponibil doar pentru 1,6l. Pe celelalte nu e, adica 1,4 si 1,7 CDTI.

Chestia socanta este pretul pentru Climatronic - 1200 euro. Eu am luat upgrade la Climatronic cu 300. Anul trecut.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR