Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Putem obtine anumite facilitati sau reduceri la service-uri ? Pentru ca am vazut la tv ca alt forum beneficiaza de asa ceva. ( vw )

Poate sunt si service-uri bune, interesate de promovare si pentru asta ofera reduceri sau anumite facilitati pentru reparatii la Opel.
Skip ads

  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
daca ar fii asa iti dai seama cum ar aparea userii noi ... ca ciupercile dupa ploaie Laughing la fel si posturile ... cu sau fara rost ... sa stranga cat mai mult sa aiba reduceri Smile
  • VASILE

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2006

  • Mesaj Privat
si unde este problema? declara acest forum inchis!!!? noi din afara ne vom uita la voi cu jind, ha ha ha, sau vom face cum au facut si altii, adica mergem la daewoo sau vw pt ca acest forum este exclusivist, nu poate venii nimeni din afara cu initiative pt ca imediat i se da la cap. se plingea cineva pe aici pe undeva ca sunt putini posesori de Opel si de aia vezi nu sunt multi membri sau putine masini la intilniri, gresit.!!! este vorba de atractie. eu nu mi-am cumparat Opel pt forum ci pt mine. oare acest post este cu rost sau fara??
revin cu un sfat primit-
"Trimis: Sâm 01 07, 2006 11:21 am Titlul subiectului:Din respect pentru masinile noastre si, mai ales, pentru membrii forumului, gandesc in continuare ca acesta este un forum civilizat unde se ofera si se primeste ajutor...
Poate doriti sa mai asteptati pana se limpezesc mai bine lucrurile pentru peisajul in care doriti sa va incadrati.
Poate nu...
Gute fahrt! "
pe care nu-l inteleg
  • pratmin

  • Mesaje scrise: 401
  • Locatie: Comanesti
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2004

  • Mesaj Privat
OFF TOPIC: Ptr. Vasile
Problema noastra in ceea ce te priveste nu este personala, ci pur profesionala. Eu personal nu am nimic cu tine, dar ma deranjeaza cand vad pe forum limbajul de chat pe care-l folosesti imi displace; acest aspect nu ajuta acest forum sa se pastreze la standardele pe care ni le dorim cu totii.
Faptul ca ai primit acel mesaj pe PM, este un semn de respect pentru cel care ti l-a trimis, pentru a nu fi certat "in public". Respecta macar acest lucru.

semi ON TOPIC:
Acum consider ca prea multa publicitate agresiva nu ajuta acest forum, riscand sa ajungem la 50% din topicuri inutile; noii veniti ar trebui sa vada diferenta intre aces forum si alte forum-chat-uri din RO si aceasta este treaba moderatorilor in primul rand. Propun punctarea prin "buline": la trei buline negre sa fie exclus din lista membrilor cel care merita intr-adevar. Nu vad asta ca si rautate, ci un pas inainte catre profesionalism.
In ceea ce priveste reduceri la reprezentante Opel pentru forumisti, just forget about it! Poate numai in cazul in care am plati cate o cotizatie de membru anuala si sa platim repr. Opel ca RCA-ul, anual!

Scuze pentru postul lung si in majoritate off topic...
[/b]
Skip ads

  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Tot off topic si eu dar n-am ce sa fac...si scuze.

Mai draga Vasile...urmarindu-ti raspunsurile pe forum am constatat ca esti un tip mai coleric si implicit ma irascibil. Nimic rau pana acum,dar asta pana nu atingi si integritatea morala a celorlalti. Prea le iei pe toate in serios, ca pe un afront personal si nu e bine deloc Wink Nu am nimic personal cu tine,sincer,dar da si tu dovada de mai multa sociabilitate ca marea majoritate de aici. Deci,repet, nu te supara pe mine si crede-ma ca nu e nimic personal, ci doar o constatare.

In urma amplasarii iconitelor emotive in raspunsul lui Mr.hat se observa clar ca omu e ironic,adica glumet...ba eu chiar am zambit cand am citit raspunsul lui...tu in schimb l-ai luat in serios. Acum,ce sa zic ? fiecare cu ale lui...tu crezi ce vrei in continuare. Eu m-am abtinut de la comentarii la anumite raspunsuri de-ale tale(mai ales la cel cu vanzarea masinii pe care o iubesti tare mult)acum insa nu m-am putut abtine,si iti respect punctul de vedere, dar las-o si tu mai moale, nu te mai irita atat de usor
Toate bune
  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Mr.hat a scris:daca ar fii asa iti dai seama cum ar aparea userii noi ... ca ciupercile dupa ploaie Laughing la fel si posturile ... cu sau fara rost ... sa stranga cat mai mult sa aiba reduceri Smile


..si nu inteleg care ar fi problema ? Daca la unii posesori de masini s-a putut face asa ceva ..de ce nu s-ar putea face si pentru posesorii de opel ?

Poate atunci ne vom aduna mai multi la intalniri, si nu am mai fi doar cateva masini.
Eu sunt sigur ca sunt service-uri care ar putea acorda anumite facilitati. Si nu ma refer la service-uri "de bloc" ( pentru ca nici eu nu as duce masina acolo ) , ci la serviceuri mari.
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
@Marian 79
Chiar si cu service-urile mari e o loterie. Sunt cazuri multe (se gasesc pe forum) in care multi dintre noi sunt extrem de nemultumiti de calitatea lucrarilor acestor(unora) service-uri.
Eu am inceput sa adopt varianta "home edition" cu cartea in fata sau cu ce citesc pe forum, Very Happy sau "mecanicul de familie" Very Happy . E mai ieftin si daca sti ceva mecanica nu prea te poate prosti.

Eu am o cunostinta(un tip tare de treaba) care ar putea sa ne ofere reduceri substantiale dar nu prea e bine sa ma bag in chestii din astea ca s-ar putea sa mi-o "iau frumos"...la reprosuri ma refeream Wink
Am aranjat un contract intre el si fosta firma la care am lucrat si am primit destule bobarnace. Unii colegi spuneau sa mecanicii lucreaza f.bine, altii invers, ca nu stiu meserie...si iti dai seama ce a iesit Laughing
Ma rog, daca vreti pot sa vorbesc cu el si sa vedem ce zice, dar pe urma sa nu imi sariti mie in cap Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR