Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • Alexutzu4you

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Eu din fabrica nu am geamuri eletrice si as dori sa montez macar pe fata geamuri electrice dar nu stiu cam unde as putea gasi sau daca se pot monta.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Se pot monta. Trebuie sa gasesti pe la dezmembrari componentele dar in zona noastra nu prea sunt.
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Frate multa rabdare si succes tocmai am facut asta pe corsa mea,e mult de munca si rabdare..bani..
maxim 10 mil..asta daca vrei totul ca si cum ar fi din fabrica ...deci incepe cu cautarea unei instalatii full de pe o agila acelasi an si motorizare este extrem de important motorizarea si anul!eu am patito..am luat de pe un 1.7 diessel.eu avand benzina ,atentie la masina donatoare sa aiba acelasi nr de air-baguri altfel nu se va potrivi pinii la compu de air-baguri de la tine!Succes!
  • constantin tabacaru

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Agila 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
ALEXUTZU4YOU iti sugerez sa cauti dupa cum a spus si DEPARTE la desmebrari dar la AGILA , pentru ca iti trebuie atat macaraua cu motoras cat si panourile interioare cu butoane.O varianta este cu 2 geamuri sau cu 4 geamuri electrice.Trebuie sa verifici daca este cablata masina.Ca sa adaptezi de la alt tip de masina este destul de complicat.Te sfatuiesc sa nu faci nici o interventie la instalatia electrica prin sectionari de conductoare,riscul este major.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR