Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Cumplit sentiment cand cobori in fata blocului si in locul de parcare unde stiai ca ai lasat masina sa mai gasesti din ea doar cateva cioburi. In fine, pe langa multi altii am patit-o si eu. Am declarat-o furata azi de dimineata , o am asigurata CASCO, dar niciodata nu m-am gandit ca as ramane fara fierul meu drag. Daca l-ar prinde pe hot, o jumatate de ora sa ma lase cu el singur in camera, sa ii frang toate degetle de la maini sa nu le mai foloseasca in viata lui.
Skip ads

  • realcriss

  • Mesaje scrise: 423
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 1.7dti y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nu cunosc sentimentul, si sper sa nu aflu niciodata cum e, bine macar ca ai avut casco cu toate ca tot ai pierdere, 10% in caz de furt, plus banii ii mai ai de dat la ei (ratele la casco)
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau pentru ce s-a intamplat .
Nu e de mirare , atat timp cat pe ebay se gasesc kit-uri ce fac viata usoara unui hot la doar 150 de lire sterline. Aceste kit-uri contin 2 dispozitive (niste chei cu un fel de butuc) cu ajutorul caruia iti deschide masina doar in cateva secunde plus device-ul cu ajutorul caruia se sare peste imobilizator .
La tine , in schimb s-a folosit forta bruta .

Eu sunt de parere ca ai sa-ti gasesti masina, chiar in scurt timp .
  • Lorand

  • Mesaje scrise: 1,375
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 1997 X14SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pf...nu ai auzit alarma sunand?sau vre-un vecin nu a vazut nimeni nimic?E tare naspa..Noroc ca ai casco si nu iesti in paguba mare...
Skip ads

  • kid_alex

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2000 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
cat de nasol. mai bine de mine ca stau la casa Very Happy. vorba ta i-as rupe toate degetele de la maini. care masina ti-a fost furata? (dintre cele 3 din semnatura)
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
kid_alex a scris:cat de nasol. mai bine de mine ca stau la casa Very Happy. vorba ta i-as rupe toate degetele de la maini. care masina ti-a fost furata? (dintre cele 3 din semnatura)

Opel Corsa B sold (vandut)
Skoda Fabia sold
Opel Astra G 2002
nasol moment ... nici nu vreau sa ma gandesc la acest moment ... cu toate ca si eu uneori noaptea cand trebuie s-o parchez in alta parte decat in fata blocului plec de langa ea cu frica ... Rolling Eyes
  • kid_alex

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2000 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu vazusem cuvantul "sold".
  • kid_alex

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2000 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:
kid_alex a scris:cat de nasol. mai bine de mine ca stau la casa Very Happy. vorba ta i-as rupe toate degetele de la maini. care masina ti-a fost furata? (dintre cele 3 din semnatura)

Opel Corsa B sold (vandut)
Skoda Fabia sold
Opel Astra G 2002
nasol moment ... nici nu vreau sa ma gandesc la acest moment ... cu toate ca si eu uneori noaptea cand trebuie s-o parchez in alta parte decat in fata blocului plec de langa ea cu frica ... Rolling Eyes


da te cred e urat sentimentul.
Skip ads

  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@rastafarianul imi pare rau pentru tine.

Daca as gasi hotu numa 10 minute sa ma lase cu el in camera nu mai fura toata viata lui (incep cu unghiile smulse cu patentul pana la limba perforata cu bormasina), si dupa alea zece minute devine cel mai cuminte cetatean.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Este destul de urat ce ti s-a intamplat si suferim alaturi de tine, mai ales ca unii am trecut prin astfel de experiente. Posteaza poze cu masina in care sa se vada si numarul sau alte semne particulare ca poate o intalnim in trafic.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mi s-a intamplat si mie, un Polo 1992 Diesel cu 270 000 km... e un sentiment tampit, desi, material, nu am fost afectat...
Probabil ca a fost furata pentru a "aduce la viata" o masina distrusa intr-un accident, pentru care existau acte...
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Bandi a scris: Posteaza poze cu masina in care sa se vada si numarul sau alte semne particulare ca poate o intalnim in trafic.

numerele sunt sigur prin vreun cos de gunoi acum sau chiar distruse ... iar masina cred ca e "acoperita" si-si asteapta clipa cand ..... ori o sa fie dezmembrata, ori dusa prin alte meleaguri, ori sa fie gasita si inapoiata proprietarului ...
@ rastafarianul ... incearca prin cartierul unde stai sa gasesti "baietii de cartier" si "unsi" poate-ti dau ceva detalii unde ti-ai putea gasi machineta ...
Skip ads

  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Urat, foarte urat...

Culoare? nr de inmatriculare? semne particulare?
Posteaza niste poze cu masina, poate o vede cineva prin trafic/ targuri ...

Prin ce zona s-a intamplat? poate ai parcat intr-o zona unde era interzis si baietii de la primarie si-au facut "datoria"... Evil or Very Mad
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Urat moment. Legile in tarisoara asta sunt facute pentru hoti. Sunt si eu alaturi de tine in greaua pierdere. Sa ne tii la curent cu tot ce se intampla in continuare pentru gasirea masinii tale. Tot ce-ti scriem noi acum suna sumbru al naibii,insa cand te atasezi de masina ta...simti ceva...e ca o pierdere a unei persoane iubite. Fereasca Dumnezeu! Dar oricum suna urat tare,ceea ce ti s-a intamplat... Sad
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc de incurajari baieti. Am cautat azi in sect. 4 si 5, pe la periferii, pe camp, degeaba. Este vorba despre un Astra Caravan albastru B-82-KKH.Ca "semn particular " o indoitura pe aripa dr spate in dreptul rezervorului. Mi-e ciuda ca am muncit fiecare leu pentru masina, inca mai am cateva rate de plata la ea. O consolare ar fi si faptul ca o am asigurata, desi CASCO este facut la o firma mica, sper sa imi recuperez din prejudiciu. Si cand ma gandesc ca ii schimbasem radiatorul AC cu unul nou, vopsita bara fata, pus proiectoare.......mor de ciuda, mainile i le-as toca nemernicului.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In general cazurile de furt auto ramin fara rezolvare. Sad Probabil masina ta este deja dezmembrata. Sad Mai bine te interesezi cit poti sa obtii de la asigurator. Ai dracu hoti, isi fac mina p'afara si acu' cu criza asta se intorc si dau bufu' in tara ... Evil or Very Mad
  • MIMul

  • Mesaje scrise: 536
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Sincer imi pare rau.Nu vreau sa stiu cum te simti acum Sad .
Cred ca fac moarte de om daca mi-ar fura vreunu' masina.Bine ca stau la casa.
Iti urez succes sa iti gasesti masina in starea in care a fost si inainte.
  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@rastafarianul lasa un nr de telefon pe topicul asta in caz ca vede cineva ceva sa te sune. la fel si cu pozele pune-le aici, tot ce ai, sa ne facem o idee pentru ca nu stii de unde sare iepurele.

ca un sfat incearca sa frecventezi toate dezmembrarile din bucuresti si periferie si targul vitan, duminca, nu stii cum dai de unele piese poate recunosti ceva si ai noroc.
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cand ai montat aerul si restul de piese? si unde? ai lasat cumva masina nesupravegheata? Daca ai apelat la un service "de cartier", ma gandesc ca un mecanic sa nu iti fi facut vreun bine. Chiar daca ai gasit cioburi, poate a spart geamul sa nu dea de banuit, ( ca are dublura la chei si cip).
Iti uram recuperarea masinii cat mai repede si in starea initiala.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Locuiesc in Berceni, pe Emil Racovita, locul de parcare il am chiar pe trotuarul de langa strada, locul superluminat, poze cu ea nu am. Tel meu: 0722882504.
Radiatorul, proiectoarele si bara vopsita le-am facut in service-ul unde lucrez
Cheile nu au stat decat la mine in buzunar, iar fiecare operatie efectuata a fost supravegheata de mine.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR