Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Intreb,poate stie cineva.....am abs pe rotile din spate care sunt cu tambur,la franare pe zapada intra abs-ul normal,dar,cand trag frana de mana tot pe zapada in timpul mersului si rotile aluneca ......poate intra abs-ul pe rotile din spate? de ce intreb ...ca la mine se aude un (clancanit,tacanit )ca la apasare pe pedala de frana,atunci cand trag frana de mana in timpul mersului si nu stiu daca este normal Very Happy nu fac drift-uri, doar am incercat frana de mana Evil or Very Mad multumesc
  • budara

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2007

  • Mesaj Privat
vasi87 a scris:se poate sa fie vaccumul cred acel pufait. si pedala e ff tare

Buna ziua in primul rind,unde se gaseste acel furtun de la vaccum cind pedala este foarte tare? Si la mine trebuie sa ma infig tare in pedala sa pot frina dar se opreste greu.Asta dupa ce iarna asta nu am scos-o din garaj,avind masina de serviciu.Va multumesc anticipat.
  • petrache marian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2013

  • Mesaj Privat
salut. am un opel vectra b caravan 2001 si de doua luni in timp ce rulez la viteza de 40km/h pana la 60km/h incepe sa se auda un zgomot ca de compresor iar pedala de frana se intareste si opune rezistenta la actionare.dupa ce depasesc 60km/h totul revine la normal.de multe ori se aprinde in bord ABS iar simtomele dispar dar ABS-ul nu mai functioneza. am facut test si are cod de eroare c0121.va multumesc pt. sfaturi. era sa uit am schimbat modulul ABS si nimic in bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR